Mersin Üniversitesi girişine çorba büfesi yerleştirildi

Mersin Üniversitesi girişine çorba büfesi yerleştirildi
Mersin Üniversitesi girişine çorba büfesi yerleştirildi

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi’nin '1 Ekmek 1 Çorba' projesi ile her sabah sıcak çorbalar Mersin Üniversitesi öğrencilerine ulaşıyor.

İlki 2020’nin ocak ayı ortasında Tarsus Üniversitesi girişine yerleştirilen çorba büfesinin ikincisi Mersin Üniversitesi’nin girişinde yerini aldı. Mersin Üniversitesi girişindeki çorba büfesinde hafta içi her sabah 07.30-09.30 saatleri arası öğrencilere sıcacık çorba hizmeti sunuluyor. Piyasada 7 TL olan bir kase çorbayı Büyükşehir Belediyesi’nin çorba büfesinden ücretsiz temin eden bir öğrenci, bütçesinde ayda 140 TL, 9 aylık bir eğitim-öğretim döneminde ise 1260 TL tasarruf sağlıyor. Mimarlık Bölümü öğrencisi Kutay Eser, Başkan Vahap Seçer’in öğrenciler için hayata geçirdiği projeden memnuniyet duyduğunu dile getirerek, “Sabahları buradan geçerken özellikle şu soğuk havalarda içimiz ısınıyor. Vahap başkanımıza teşekkür ederiz. Mercimek çorbası herkesin sevdiği bir çorba. Bu hizmetten memnunuz. Eskiden Çamaşır Kafe’de bu hizmet veriliyordu. Şu anda büfede olması daha iyi. Geçerken almamız daha pratik oluyor” diye konuştu.

Elektrik enerji bölümü öğrencisi Ümit Müjdeci ise sabah kahvaltısı hazırlamak için vakit harcamadan sabahları çorbasını alıp dersine girdiğini belirterek,“Öğrenciler sabahları kahvaltı etmek için vakit bulamıyor. Geçerken ayaküstü çorba almak kolay oluyor. Hem tadı güzel hem belediye güzel bir çalışma sunmuş. Bu da öğrencilerin faydasına oluyor” dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS