Mersin'de 65 yaş üstüne şehir turu

Mersin'de 65 yaş üstüne şehir turu
Mersin'de 65 yaş üstüne şehir turu

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de, yeni bir yıla girilirken 7’den 70’e herkesi düşünerek hareket eden Mezitli Belediyesi, 65 yaş üstü için üstü açık otobüslerle kentin tarihi ve doğal güzelliklerine şehir turu yaptırıldı
Uzun zamandır kısıtlamalar nedeniyle evlerinden çıkmayan 65 yaş üstü vatandaşlara üstü açık otobüslerle 30 Aralık Çarşamba ve 31 Aralık Perşembe günleri, kentin tarihi ve doğal güzelliklerine şehir turu yaptırıldı.. Müzikler eşliğinde dans ederek, Viranşehir, Soli Pompeiopolis, Mehmet Altunören Gençlik Merkezi, Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Evi, Amfitiyatro, Davultepe Aktif Yaş Alma Merkezi gibi yerleri ziyaret eden ve ana cadde ve sokakları gezen grup, turun sonunda çeşitli ikramların yapıldığı Sanat Çarşısı'nda mola verdi.
Çarşıyı gezerek alışveriş yapan, sevdiklerine çeşitli hediyeler alan yaş almışlar, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür etti.
Mezitli Belediyesi'nin 2021’i karşılama etkinlikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. 31 Aralık akşamından başlayarak 2021’in ilk saatlerine kadar devam edecek olan sevilen sanatçı MAMİ konseri yeni yıl coşkusunu  Mersinliler'in evlerine kadar taşıyacak. Mersin gecelerinin vazgeçilmez sanatçılarından birisi olan MAMİ birbirinden güzel şarkıları ile 2021’e 'merhaba’ diyecek. Özel bir mekanda gerçekleşecek MAMİ konserine seyirci alınmayacak ancak tüm konser Mezitli Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.
Yeni yılda herkesin beklentilerinin gerçekleşmesini dilediğini ifade eden Başkan Neşet Tarhan, "El ele vererek bu kötü günleri bir an önce atlatacak, geleceği birlikte güzelleştireceğiz. Bunun için kimseden umut beklemeye ihtiyacımız yok. Morallerimizi birlikte yükselteceğiz. Uzun süredir evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü insanlarımıza Mezitli’nin güzel havasında bir kent turu yaptırmak aynı zamanda da yaşadıkları kentin güzellikleri tanımalarına vesile olmak istedik. Güzel bir etkinlik oldu" dedi.
Her yeni yılda tüm insanların bir takım beklentileri, umutları olduğunun altını çizen Başkan Tarhan,  "Ben herkesin yeni yılda beklediklerinin hayallerinin gerçekleşmesini diliyorum. Bir an önce sağlıklı günlere kavuşmayı, sevginin ve dünya barışının egemen olmasını diliyorum. Hastaların kısa sürede şifa bulmasını diliyorum. Hasta yakınlarına sabır diliyorum. Cezaevinde kalanların bir an önce özgürlüklerine ve ailelerine kavuşmalarını diliyorum. Çocuklarımızın, insanlarımızın geleceklerinin daha iyi olmasını diliyorum. Bu olumsuzluklar gidecektir. Her şey yeni yılda çok daha güzel olacak. Daha doğrusu çok daha güzel olmak zorunda. El ele vererek geçeği güzelleştirecek olan bizleriz. Bunun için kimseden yardım beklemek durumunda değiliz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS