Mersin'de engelsiz deniz keyfi

Mersin'de engelsiz deniz keyfi
Mersin'de engelsiz deniz keyfi

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN'de engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şirkettin işlettiği 12 halk plajından  engelsiz rampa sayesinde kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan denize girebilmenin keyfini çıkartıyor.
Engelli vatandaşlar, kısa süre öncesine kadar Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Denizkızı Turizm A.Ş.’nin işlettiği 12 halk plajından 3’ünde bulunan engelsiz rampa sayesinde kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan denize girebiliyordu. Kızkalesi, Susanoğlu ve Yemişkumu’nda bulunan rampalara ek olarak, Büyükşehir’in işlettiği 9 plaja daha rampa yerleştirildi. Yürüme engeli bulunan vatandaşların hizmetine sunulan rampalar, Makine İkmal Sahası’ndaki marangozhanede Fen İşleri Dairesi personelleri tarafından üretildi. Büyükşehir, bu üretimleri kendi atölyelerinde gerçekleştirerek bir yandan da tasarruf sağladı.
Engelleri kaldıran çalışmaları sayesinde daha sosyal bir yaşama kavuştuğunu belirten ve engelsiz rampayı kullanarak denize giren Sabahattin Şat, "Şu anda aldığım hizmetten çok memnunum. Ben 10 aylık bir engelli vatandaş olarak ilk defa engelsiz rampaya gelip denize girdim. Bu sene ilk denize girişim. Aldığımız hizmet kusursuz ve buradaki personellerin hepsi birbirinden değerli. Bana yardımcı oldukları için çok teşekkür ediyorum. Bu ücretsiz bir hizmet. Bir engelli vatandaş olarak çıkıp buraya gelmem, bu denize girmem, sosyalleşmem. Yaşamımı biraz daha aktifleştirdi, güzelleştirdi o yüzden teşekkür ederim" dedi.
Yapılan hizmetlerle yaşam koşullarının kolaylaştığını belirten Mehmet Salih Durmaz ise "Hayat koşullarımız biraz daha kolaylaştı. Geldik buraya engelsiz rampamız var, ondan yararlandık. Şezlonglarımız bizlere ücretsiz. Bireysel geldiğimizde dahi burada bize yardımcı olacak bir sürü arkadaş var. Hepsinden Allah razı olsun, işleri güçleri rast gitsin. Kendimizi engelli bireyler olarak görmüyoruz. Sağlam insanlardan daha rahat hissediyoruz çünkü yaşam koşullarımızı çok kolaylaştırdı. Ben bunu gördüm, bu rahatlığı yaşadım" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS