Mersin’de memleket türküleri söylendi

Mersin’de memleket türküleri söylendi
Mersin’de memleket türküleri söylendi

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında vatandaşları, Türk Halk Müziği’nin güçlü ve sevilen sesi Gülşen Kutlu ile buluşturdu.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen etkinliğe, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Gökbel, Haydar Ali Ulusoy ve çok sayıda daire başkanının yanı sıra kalabalık bir dinleyici topluluğu katıldı.

Salonun tamamen dolduğu ve çok sayıda kişinin de ayakta izlediği etkinlikte, ilk olarak Şef Zekeriya Yıldız yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi saz ve ses sanatçıları sahne aldı. Türkiye’nin değişik yörelerine ait türküleri başarılı bir şekilde seslendiren koro, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise konuk sanatçı Gülşen Kutlu sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi saz sanatçılarının eşlik ettiği Gülşen Kutlu, repertuarındaki en bilinen ve sevilen türküleri, konseri dinleyen vatandaşlarla birlikte söyledi. Kendisini Mersinliler’le buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür eden Gülşen Kutlu, "Böylesi kalabalık bir dinleyici kitlesi karşısında sahne almaktan büyük mutluluk duydum. Türkülerime eşlik eden, türkü kültürü ve bilinci taşıyan insanlara konser vermek, benim için de oldukça keyif verici" dedi.

Konserin ardından Vali Yardımcısı Deniz sahneye gelerek sanatçı Gülşen Kutlu’yu tebrik ederek, günün anısına çiçek verdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ise koro şefi Zekeriya Yıldız’ı tebrik ederek, çiçek takdim etti.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS