Mersin’in gülümseten hizmet araçları

Mersin’in gülümseten hizmet araçları
Mersin’in gülümseten hizmet araçları

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara hizmet veren araçların üzerinde bulunan esprili cümleler ile vatandaşların yüzünü gülümsetiyor.
Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hizmetinde olan ve 7 gün 24 saat çalışan yol süpürme aracı, sulama arazözü, engelli transfer aracı, evde bakım hizmeti aracı, eve yemek servisi aracı, vidanjör, yol bakım destek, ilaçlama aracı üzerinde bulunan esprili cümleler ile Mersinli vatandaşların yüzlerini gülümsetiyor. Kentin her noktasında hizmet veren araçlarına esprili ve sevimli bir dille oluşturulan cümlelerin yer aldığı bir şekilde giydirme yapan Büyükşehir Belediyesi, yüzlerde tebessüm oluşturan bir hizmetle daha gönülleri fethediyor. Araçlar hizmet verdiği alana göre sınıflandırılarak, üzerine uygun cümlelerin olduğu giydirmeler yapıldı. Aracın niteliğine göre yazılan cümlelerin hepsinin hikayesi bulunuyor.
Üzerinde 'Kenti Mis' yazan yol süpürme aracı, Mersin’i Türkiye’nin en temiz kenti yapmak için her gün yollara düşüyor. Mesaisi günün erken saatlerinde başlayan Kenti Mis süpürme aracı kenti mis gibi yapıyor. Tüm gün kentin sokaklarını süpüren sevimli hizmet aracı gören vatandaşların yüzünde tebessüm oluşturuyor. Kanal ve kanalizasyon tıkanması için kullanılan vidanjörler için üzerinde 'Ben çekerim dertleri, sen yaşa sevinçleri' cümlelerinin olduğu giydirmeler bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi, Aşhane’de hazırladığı yemekleri, yaşlı, engelli olan ve yemek yapamayan vatandaşların evine kadar ulaştırıyor. Büyükşehir tarafından haftanın beş günü verilen bu hizmet, 'Bizimkisi bir aş hikayesi' sloganıyla giydirilen eve yemek servisi aracı ile Aşhane’ye gelip yemek alamayacak durumda olan vatandaşların ayağına kadar ulaştırılıyor. Sulama arazözü için yapılan giydirmenin de yine hikayesi var. Aracın giydirmesi çok sevilen bir halk türküsü olan 'Su Gelir Güldür Güldür’ün sözlerinden esinlenerek yapıldı. Türküden esinlenerek yapılan giydirmeli sulama arazözü yolları ve yol kenarlarındaki yeşillikleri sulamak için her sabah yola koyuluyor. Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak, güven içinde sokağa çıkmalarını ve ihtiyaçlarını rahatça temin etmelerini sağlamak amacıyla ulaşım hizmeti veren Engelli Transfer Aracı da yine çok sevilen bir şarkının sözlerinden yola çıkılarak, 'Engel mi mesafeler' cümlelerinin yer aldığı bir şekilde giydirildi.
EVDE BAKIM HİZMETİ ARACI İLE ‘MUTLU OL YETER’
İlerleyen yaşları nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan ve bu nedenle sağlık hizmetleri, kişisel bakım gibi ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde sağlık ve bakım uygulamasını başlattığı Evde Sağlık ve Bakım Uygulamasının aracı olan evde bakım hizmeti aracı vatandaşların mutluluğu için çalışıyor. Yine çok sevilen bir şarkının sözlerinden esinlenerek yapılan ve alanına uygun bir şekilde giydirilen aracın üzerinde ise 'Mutlu ol yeter' yazısı yer alıyor. Mersinli vatandaşların konforlu yollarda ulaşım yapması için hizmet veren yol yapım destek aracı için de yine alanına uygun bir şekilde giydirme yapıldı. 'Gül döktüm yollarına' yazan yol yapım destek aracı, yolların standartlara uygun hale getirilmesi amacıyla çalışıyor. Yaz aylarında sinekle mücadele konusunda hizmet veren ilaçlama araçları da 'Kovaladıkça kaçan ateş böceğim misin?' sloganıyla giydirildi. İlaçlama araçları pandemi sürecinde dezenfeksiyon işlemleri konusunda da en çok hizmet veren araçlardan biri oldu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS