MESİAD Başkanı Hasan Engin, güven tazeledi

MESİAD Başkanı Hasan Engin, güven tazeledi
MESİAD Başkanı Hasan Engin, güven tazeledi

MERSİN, (DHA)- MERSİN Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) 16. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Hasan Engin yeniden başkanlığa seçildi.
MESİAD Ermen Deniz Konferans Salonu'nda yapılan genel kurul İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Ardından Divan Kurulu başkanlığına MESİAD Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Güler, yardımcılığına Ayla Gündoğdu ve Fevzi Boyraz seçildi. Gündemin dördüncü maddesinde yer alan tüzük maddeleri değişikliği ve 15. dönem kurul rapoları oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra açık oylama ile yapılan seçimde yer alan tek liste oy birliği ile seçildi.
Seçimde Hasan Engin'in başkanlığındaki yönetim, Rıdvan Arıç, Ahmet Polat, Sibel İnandı, Ramazan Öz, Mehmet Ali Akdemir, Seyfetullah Işık, Bahattin Uzadalı, Ayla Gündoğdu, Mehmet Avcılar, Abuzer Yavuz, Kazım Altıoğlu, Sait Dervişoğlu, Osman Turan ve Filiz Burakgazi'den oluştu.
Seçimin ardından konuşan Hasan Engin, kent için birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, MESİAD’ın kent ve bölgede yürüttüğü projelere dikkat çekti, Engin, MESİAD bugüne kadar onlarca projeye öncülük ettiğini ve bir çoğunun hayata geçirilmesini sağladığını belirterek, "Mersin ve bölgemizin değişen hedefleri doğrultusunda sürekli projelerini güncellemektedir. Şubat 2018 yılından bu yana 3 yılı aşkın süredir MESİAD’ımıza ve kentimize hizmet etmekteyiz. Düzenlediğimiz onlarca önemli etkinlik ile kentimizin ve bölgemizin sorunlarında çözüm yollarının takipçisi olduk. Kentimizin ve bölgemizin geleceğinde önemli rol oynayacak yatırımların şantiye alanlarına defalarca ayak bastık. Her yatırımın durumunu yakından takip ederek, çalışmalarda sorun gördüğümüz yerlere müdahale ettik ve çalışmaların hızlanmasında nezdinde katkıda bulunduk" dedi.
Çukurova Bölgesel Havalimanı kalkınmanın anahtarı olacağını ifade ederek, "Kentimizin ve bölgenin Mersin Limanı’ndan sonra dışarıya açılan ikinci kapısı olacak Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda çalışmaları yerinde inceleyerek, açıklamalar yaptık. Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın tamamlanması iş dünyası, kentimiz ve bölgemiz için ekonomik kalkınmanın anahtarı olacaktır" diye konuştu.
Karboğazı’nın kent ekonomisine kazandırılmasını istediklerini kaydeden Engin, "MESİAD’ımızın önemli projelerinden olan Karboğazı bölgesinin turizme kazandırılması için yaz ve kış aylarında yerinde yaptığımız incelemeleri kamuoyu ile paylaşarak yerel yöneticilerin dikkatini çekmeye çalıştık. Bölgenin kaderini değiştirecek fizibilite taslağı hazırlayarak Çukurova Kalkınma Ajansı’na sunduk. Ancak imar planlarının Turizm Bakanlığınca onaylanmamış olması sebebi ile projemizi beklemeye aldık. İmar planlarının onaylanmasının ardından bu sahayı kent turizmi ve ekonomisine kazandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS