Mezitli'de çevre duyarlılığına dikkat çekildi

Mezitli'de çevre duyarlılığına dikkat çekildi
Mezitli'de çevre duyarlılığına dikkat çekildi

MERSİN, (DHA)-MEZİTLİ Belediye Başkanı Neşet Tarhan, vatandaşları çevrenin korunması konusunda duyarlı olmaya davet etti.
Başkan Neşet Tarhan, Mezitli Kent Konseyi Başkanı ve Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER) Başkanı Sibel Gelbul ile üyeleri, Mezitli Belediye Meclisi Üyeleri, muhtarlar ve belediye çalışanları, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ÇUGİDER Koruluğu'nda temizlik ve bakım çalışması yaptı. Daha sonra Deniz Mahallesi'ne giderek sahil temizliği yapan Başkan Tarhan’a Tece bölgesinde yoğun şekilde yaşayan Ruslar da katılarak destek verdi. Temizlikte, bilinçsiz şekilde sahillere atılan yüzlerce torba çöp toplandı. Çöplerin yanı sıra rahatsızlık veren ot ve yosunlar da temizlenerek sahiller temiz bir hale getirildi.
Yaklaşık 3 kilometre boyunca sahil temizliği yaparak denize giren vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tarhan, çevrelerine sahip çıkmaları çağrısında bulundu.
Etkinliğin sonunda, Tece sahilindeki vatandaşlara bahçe balkonlarında yetiştirmeleri amacıyla domates, biber, patlıcan fideleri dağıtan Başkan Tarhan, yaşadıkları çevreyi güzelleştirmenin kendi ellerinde olduğunu ifade etti. Başkan Tarhan, balkonda saksıda yetiştirilen bir biberin ya da domatesin yaşamı güzelleştireceğine dikkat çekti ve karpuz dağıttı.
Temiz ve sağlıklı bir çevrenin ancak vatandaşların sahip çıkmasıyla mümkün olabileceğine dikkat çeken Başkan Tarhan, "Halkımız her alanda belediyemize destek vermeye devam ediyor. Biz de Çevre Haftası nedeniyle duyarlılık yaratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlemek istedik. Bazı vatandaşlarımız uzaktan bakarak denize gitmeye devam ederken, bir takım vatandaşlarımız da etkinliğimize destek verdi. Sahil temizliğimize bölgede yoğun şekilde yaşayan Rus vatandaşlar da katıldı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Son derece güzel ve verimli bir etkinlik oldu" dedi.
Mezitli Belediyesi'nin en büyük gücünün vatandaşlarının güveni ve desteği olduğunu vurgulayan Tarhan, "Vatandaşımızın bu desteği Mezitli Belediyemiz'e hem ekonomik hem de sosyal destek olarak dönmektedir. Her vatandaş belediyesine, başkanına güveniyor ve gücüne göre destek oluyor. Çocuk Gündüz Bakım Evi, Gençlik Merkezi, Yaşlı Bakım Merkezi yaptıranların yanında, koronavirüs döneminde ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi yardımı yapan, evinde maske dikişini yapan vatandaşlarımızın bu destekleri Mezitlililer'e hizmet olarak döndü. Bugün de Çevre Günü nedeniyle yaptığımız etkinlikte belediyesine destek oldu. Mezitli Belediyesi vatandaşlarıyla daha güçlü. Belediyesine destek olmak için kolları sıvayarak çevre temizliği yapan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS