Mezitli’de örgü kardeşliği

Mezitli’de örgü kardeşliği
Mezitli’de örgü kardeşliği

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Mezitli Belediyesi Örgü Evinin yanı sıra Harmoni Örgü Evi ve Yavuzlar İplik Firmasını bir araya getiren, Mezitli Örgü Kardeşliği adı verilen proje ile üretilen ürünler ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılacak.
Projenin açılışı, Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, CHP Milletvekili Alpay Antmen, TEMA İl Temsilciliği, Cumhuriyet Kadınları Derneği temsilcilerinin yer aldığı törenle yapıldı.
Kadınlar el attığı her işin mutlaka başarıya ulaştığını belirten Milletvekili Antmen, "Gururla söylüyorum ki nerede başarılı bir proje varsa onu hayata geçiren Belediye Başkanımız Sayın Neşet Tarhan’dır. Neşet Tarhan’ın arkasındaki en büyük gücü de kadınlarımızdır. Başkanımız çok iyi biliyor ki bir işe kadınlarımız el atmışsa sonunda mutlaka başarı vardır. Başkanımızı ve kadınlarımızı bu duyarlı yaklaşımından dolayı kutluyorum" dedi.
Kadının güçlenmesi için her fırsatı sunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Tarhan, "Kadınlarımız burada boş zamanlarını geçiriyorlar, örgü yapıyorlar. Bilmeyenler örgü öğreniyorlar. Her çarşamba günü workshop çalışması var. Burada yeni işlemeler öğreniyorlar. Öğrenmekle de kalmayıp içerisinde yer aldıkları projelerle sosyal sorumluluklarını da yerine getirmiş oluyorlar. Tüm emek veren kadınlarımızı kutluyorum" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS