Mezitli’ye taziye evi ve muhtarlık binası

Mezitli’ye taziye evi ve muhtarlık binası
Mezitli’ye taziye evi ve muhtarlık binası

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de, Mezitli Belediyesi tarafından Tece’de hayata geçirilen Mehmet Kara Taziye Evi ve Tece Muhtarlık Binası'nın açılışı gerçekleştirildi.
Hayırsever Mehmet Kara’nın ailesinden kalan binayı bağışlamasıyla tadilattan geçirilerek Tece bölgesine hizmet verecek olan Taziye Evi ve Tece Muhtarlık Binasının açılışına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra hayırsever Mehmet Kara ve ailesi, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Açılış sonrası katılımcılar bina ve çevresinde yapılan düzenlemeleri inceledi.
Başkan Tarhan, hayırsever Mehmet Kara’ya katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verdi. Törence ayrıca Tece Mahalle Muhtarı Muhterem Işık, binanın kazandırılmasında hizmeti bulunan Başkan Tarhan ve birim müdürlerine teşekkür plaketi verdi. Mezitli Muhtarlar Derneği Başkanı Bülent Ballı da yeni muhtarlık binasında kullanılmak üzere bir saat hediye etti.
Pandemi tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kuralları içerisinde yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Önceki dönem Tece Belediye Başkanlığı da yapan hayırsever Mehmet Kara yaptığı konuşmada, dedesinden kalan ve çocukluğunun da geçtiği tarihi yapının korunarak gelecek nesillere taşınması amacıyla Mezitli Belediyesine bağışladıklarını ifade etti.
1950’li yıllarda inşa edilen binanın kendisi kadar olduğu kadar Mersin’in için de önemli olduğuna vurgu yapan Kara, "Bu binanın korma altına alınarak dönemin mimarisinin gelecek kuşaklara da taşınması hepimizi mutlu etmiştir. Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ediyorum" dedi.
Tece Mahalle Muhtarı Muhterem Işık da konuşmasında, "Mahallesine böylesi değerli bir hizmeti kazandırdıkları için herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
Vatandaşlara hizmet için aralıksız çalıştıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, Tece’de iki taziye evinin de yapılacağı müjdesini verdiği konuşmasında, "Mezitli’nin her köşesine hizmet üretmeye devam ediyoruz. Bu açılıştan sonra önümüzdeki hafta da Vanlılar mahallesi denilen bölgede de bir taziye evini açacağız. Başka bir taziye evimizin de inşasına başlıyoruz. Bunun yanında önümüzdeki günlerde bir lise yapılması için temel atılacak. Tüm bunların yanında Tece planını da modern hale getirmek istiyoruz. Yine geçtiğimiz yıllarda tartışma konusu olan  TOKİ’ye devredilen 73 dönümlük  arazi'nin yeşil alan ve Spor alanı olarak düzenleneceği sözünü aldık. Diğer bir noktada Emniyet Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmelerde Otobana yakın daha modern bir emniyet müdürlüğü binası yapılacak. Tece ve Davultepe’nin imar planları da tamamlandı. Çok fazla sayıda müteahhit yatırım yapmak için yatırıma hazırlanıyor. Kısa bir süre sonra Tece Mersin’de en fazla yapılaşmanın olduğu bölge olacak. Bunun dışında yurt dışından gelen çok sayıda insan da yerleşmek için Tece bölgesini tercih ediyor. İlgi odağı olmuş durumda. Tüm bunlar gösteriyor ki yakın gelecekte Tece en fazla büyüyen bölgelerden birisi olacak" ifadelerini kullandı. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS