Mezitli'ye yeni bir çocuk gündüz bakımevi daha

Mezitli'ye yeni bir çocuk gündüz bakımevi daha
Mezitli'ye yeni bir çocuk gündüz bakımevi daha

MERSİN, (DHA) MERSİN'in merkez Mezitli ilçesinde hayırsever iş insanı İhsan Altunören’in annesi Ayla Altunören adına yaptıracağı çocuk gündüz bakımevinin proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Kısa sürede tamamlanması planlanan Akdeniz Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi üzerinde yapılacak 180 öğrenci kapasiteli çocuk gündüz bakımevinin tanıtımına iş insanı İhsan Altunören’in yanı sıra, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katıldı.
Toplantıda ilk söz alan İhsan Altuunören, "Bölgenin en büyük ihtiyacı olan çocuk gündüz bakımevi yapılması konusunu görev edindik. İnşallah çok kısa sürede tamlayarak hizmete sunarız. Mezitli’mize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Mezitli’de hayırseverler tarafından yapılan eserlerin her geçen gün daha da çoğaldığını belirten Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, "Daha önce kaybetmiş olduğu babaları Mehmet Altunören adına gençlik merkezi yaptılar. Şimdi de annesi Ayla Altunören adına bir çocuk gündüz bakımevi yapmak istediğini söyledi. Mezitli halkının gönlünün ne denli zengin olduğunun göstergesi. Göreve geldiğimizde önceliğimiz halkın güvenini kazanmaktı. Sağladığımız bu güven sonrası hayırsever vatandaşlarımız Mezitli’ye çok önemli eserler kazandırdılar. Bu özgüvenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.
Eğitime yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Tarhan, şunları söyledi:
"Kentimiz gelişiyor. Ama gelişmek sadece binalar yapmak, yolları yapmak değildir. Yeni yapılanma bölgesinde parklar, spor alanları ve ihtiyaçlarını karşılayacağı hizmetleri sunabilmektir. Bu nedenle ikinci çocuk gündüz bakımevini en çok gelişen Akdeniz Bölgemize yapmayı uygun gördük. 180 kişi kapasiteli olacak çocuk gündüz bakımevimiz daha önce hayata geçirdiğimiz Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinden daha iyi olacak. Bu aynı zamanda 16 öğretmenle birlikte 25-30 kişinin iş sahibi olması demektir. 5 tane daha çocuk gündüz bakımevi yapacağız."
Çocuk gündüz bakımevi sayısının çoğalmasıyla birlikte bölgede bulunan özel okullarında fiyatlarını düşürmek zorunda kalacağını kaydeden Tarhan, sözlerini şöyle tamamladı:
"Çocuk gündüz bakımevlerimiz çok yönlü fayda sağlayacak. Fiyat dengelemesi sağlayacak, aydınlık çocuklar yetişecek. Farklı bölgelere yapacağımız çocuk gündüz bakımevini ilçe geneline ağ gibi öreceğiz. Bölgenin gelişmesine fayda sağlayacak. En önemlisi de Atatürk ilke ve devrimlerine inanan çocuklar yetişecek bu okulumuzda. Sayın Altunören ailesinin bu girişimlerinin tüm işadamlarına örnek olmasını diliyorum."
Yapılan konuşmalar sonrası Başkan Tarhan ve hayırsever işadamı İhsan Altunören, çocuk gündüz bakımevinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS