MTSO 134 yaşında

MTSO 134 yaşında
MTSO 134 yaşında

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTOS) kuruluşunun 134'üncü yılını kutluyor.

MTSO Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komite Üyeleri, Odanın kuruluşunun 134. yıldönümü dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol başkanlığında, Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Başkan Kızıltan ve Meclis Başkanı İzol'un Atatürk Anıtı'na çelenk bırakması ile devam etti.

Törende konuşan Başkan Kızıltan, oda olarak kentin gelişmesine, istihdamına ve sanayisine büyük bir katkı verdiklerini belirterek, “Kentin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının Başkanları ile MTSO çatısı altında birlikteyiz. Bu, Mersin'i ileriye taşıyacak büyük bir güç. Bu, her zaman söylediğim gibi ‘Güçlü MTSO, Güçlü Mersin' anlamına geliyor. Kuruluş yıldönümümüzde bir arada bulmaktan büyük mutluluk duyuyor, başarılarla dolu nice 134 yıllar diliyorum” dedi.

MTSO'nun 134 yıllık bir çınar olduğunu kaydeden Meclis Başkanı Hamit İzol, "Bugün kutlamayı Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda gerçekleştirmenin onuru içindeyiz. Bundan dolayı tören;  hem bu memleketi omuz omuza kurtaran ve bizlere hediye eden atalarımıza bir minnet, hem odayı kuran, emek veren, bugünlere getiren büyüklerimize bir teşekkür, hem de gelecek kuşaklara verilecek bir söz anlamı taşımaktadır" diye konuştu.

Mersin'in bu birlik ve beraberliği ile çok daha güzel günler göreceğine inandığını vurgulayan İzol "Dikensiz gül bahçesi olmaz. Elbette sorunlarımız olacak ama inanıyorum ki Mersin’in güzel insanlarının birbirine olan sevgisi, saygısı, hoşgörüsü ile yarattığımız barış ve huzur atmosferi, odamızın hizmetleri ve Mersin insanının girişimci ruhu ile ortaya çıkan ekonomik refah, kentimizi çok daha güzel bir yer yapacaktır. MTSO; kentin birliğine, dirliğine, huzur ve zenginliğine katkı koymaya devam edecektir. MTSO’nun bir parçası olmaktan, siz değerli dostlarımla Mersin’e, ülkeme ve insanımıza hizmet etmekten onur duyuyorum. 134’üncü yılımız kutlu olsun" ifadesini kullandı. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS