Sağlık çalışanlarına moral ziyareti

Sağlık çalışanlarına moral ziyareti
Sağlık çalışanlarına moral ziyareti

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de, Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan sağlık personeline İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı tarafından motive olmaları için gül verildi.
İl Sağlık Müdürü Bahçacı, Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret etti.  Çalışmaları yerinde inceleyen Bahçacı, sağlık çalışanlarına gül takdim etti. Sağlık çalışanlarının gerekli tüm tedbirleri alarak görevlerini yaptığını belirten Bahçacı, "Türkiye'de koruyucu ekipman eksikliği söz konusu değildir. 40'ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu da Türkiye'nin gücünü gösteriyor. Biz hep beraber bu koronavirüs mücadelesinde büyük bahara ulaşacağız. Bütün arkadaşlarımız mücadeleye dört elle sarılıyor. Biz onları seviyoruz, her zaman destek oluyoruz ve arkalarındayız. Daha önce basında çıkan haberler üzerine, Mersin'de en az vakanın olduğu söylenmişti. Bakanımız açıkladığında da rakam öyleydi. Biz o günkü artış hızımızla  ilerliyoruz. Anormal bir yükseliş söz konusu değil. Bu artış Türkiye'deki diğer illerde de söz konusu. Sağlık personelimiz içerisinde de Kovid-19 vakaları var ama hepsinin durumu iyi. Özellikle Mersin'deki vakalarımızın yüzde 95'inin durumu iyi. Evlerinde izole edilmesi gereken vakalar iken biz daha sıkı ve sağlam davranarak hastanede gözümüzün önünde olsunlar istiyoruz. Çünkü evde oldukları zaman sosyal teması, izolasyonu tam sağlayamayabiliyorlar. O esnada başka birini enfekte etme söz konusu olabiliyor. O yüzden de hastaneye alıyoruz" dedi.
250 SAĞLIK ÇALIŞANI OTEL, YURT VE MİSAFİRHANELERDE AĞIRLANIYOR
Hastanede çalışıp evine gidemeyen sağlık çalışanlarını otel, yurt ve misafirhanelerde ağırladıklarının bilgisini veren Bahçacı, "Burada çalışıp, evine gidemeyen arkadaşlarımız var. Onlarla ilgili çalışmalar yapmıştık. Mersin'de sağlık çalışanlarımıza otel, yurt ve misafirhaneler ayarlamıştık. Şu anda 800 kapasiteli yatak durumu var. 250 çalışanımız buralarda konaklıyor. Bu insanlar sevdiklerine, ciğerpareleri çocuklarının yanına gidemiyor. Bu mücadeleyi kimse zorla yaptırmaz, parayla yaptıramaz. Bir insanın içinden gelmezse sevdiklerini bırakıpta burada mücadeleye katılmaz" ifadelerini kullandı.
Bahçacı, Mersin'de 4 hastanede koronavirüsle mücadele alanları oluşturduklarını belirterek, hastanelerdeki acil ve poliklinik hizmetlerinin devam ettiğini vurguladı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS