Sarı Limon otobüsler sefere başladı

Sarı Limon otobüsler sefere başladı
Sarı Limon otobüsler sefere başladı

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi bünyesine kazandırılan CNG yakıtlı 87 yeni otobüsün 30 araçlık ilk partisi kente ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in katılımıyla anahtar teslim töreni yapılan ‘Sarı Limonlar’, Adanalıoğlu’ndan Tece’ye kadar çok sayıda noktada sefere başladı. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan ‘Sarı Limonlar’ tam kapanma sürecinde de sokağa çıkma muafiyeti bulunan vatandaşlar için seferlerini sürdürecek.
Sarı limon otobüslerin 30 araçlık ilk partisi, kente ulaşmasıyla hizmete de başladı. Başkan Seçer, geri kalan 57 otobüsle ilgili yaptığı açıklamada, "Şimdi 30’u geldi. 19 Mayıs’a kadar ilk etaptan kalan 43 adetlik kısım gelecek. Daha sonra iş artışı yapmıştık biliyorsunuz; kalan kısım da Eylül ayı sonuna kadar. Yani 87 aracımız parti parti olmak üzere Nisan’da 30, 43’ü Mayıs ayı içerisinde ve iş artışından yeni edindiğimiz araçlarımız yani toplamda 14 araç daha Eylül ayıyla beraber filomuza katılacak" dedi,
HALKIMIZ YENİ OTOBÜSLERLE TANIŞTI
Yapılan anket sonucu halkın oylarıyla sarı rengi alan ve ‘Limon’ adı verilen otobüsler seferlere başladı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Bayram Demir, "Toplamda 87 tane ileri teknoloji, rahat sürüşlü, konforlu araçlarımız envanterimize katılmış olacak. 30 aracımızla hizmete başlamış bulunmaktayız. Şehrimizin bütün noktalarına şu anda 2’şer, 3’er tane gönderdik. Halkımız yeni otobüslerimizle tanışmış durumda" dedi.
Demir, tam kapanma sürecinde de hizmete devam edeceklerini belirterek, "Tam kapanmada araçlarımız azaltılmış seferlerle çalışmaya devam edecek. Özellikle sokağa çıkma muafiyeti olan vatandaşlarımızı iş yerine götürmek ve eve götürmek maksadıyla onlara da toplu taşıma hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bu hizmeti de yine bu araçlarla vereceğiz" dedi.
'TÜM ÖNLEMLER ALINDI'
Otobüs şoförü kadınlardan Fatma Okkan, limon otobüslerde şoför ve yolcu güvenliği için tüm önlemlerin alındığını, daha konforlu ve teknolojik donanıma sahip yeni araçlarla keyifli bir sürüş deneyimi yaşadıklarını vurgulayarak, "Önce Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Eski arabalarımız çok arıza yapıyordu, yolda kaldığımız oluyordu. Şimdi Allah’ın izniyle yolcularımızı daha iyi taşıyacağız, daha memnun kalacaklar. Sürmesi çok zevkli. Ben zevkle sürüyorum yani. Biz de memnun kaldık zaten. Herkese hayırlı olsun"diye konuştu.
'ŞOFÖR OLARAK MEMNUNUM'
‘Sarı Limonlar’ın ilk seferine çıkan şoför Ferhat Bolat oldu. Bolat, idaresinde bulunan ‘Sarı Limon’un ilk yolcularından olumlu geri dönüşler aldığını vurgulayarak, "Vatandaşlardan da çok güzel tepki aldık. Çok memnunlar. Özellikle ben şoför olarak çok memnunum. Sessiz, konforlu, yeni nesil araç. Aradaki fark şu, birincisi aracın özellikle hem yolcu hem şoför olarak sessiz çalışması, doğalgazlı oluşu, CNG sisteminin oluşu. İkincisi yeni nesil araç olduğu için daha detaylı, daha konforlu özellikler eklenmiş araca. Yani seyir halindeyken bile sanki gitmiyormuşsunuz gibi bir durum oluyor. Kentimize hayırlı olsun" dedi.
YOLCULAR İNTERNETE BAĞLANABİLİYOR
Şoförlerden Ertan Ersan da konforlu, sessiz ve teknolojik donanıma sahip otobüslerle seferlere başladıklarını kaydetti. Ersan, "Wi-Fi bağlantısı var, yolcularımız internete bağlanabiliyor. Kamera sistemleri iyi. Yan kamera, arka kamera, ön kamera. Kaza anında, şerit değiştirme anlamında bize uyarı veriyor. Kliması gayet güzel. Mersin sıcaklarında klimalar bazen sorun çıkartıyordu. Bu aracın kliması gayet soğuk ve iyi veriyor. Şoför kabininde de ayrı bir klima özelliği var. Aracın donanımları çok iyi" dedi.
'SARI OLMASINI İSTEMİŞTİM'
‘Sarı Limonlar’ın yolcularından Özcan Daşıyıcı, kendisinin de yapılan ankette sarı rengi oyladığını belirterek, "Ben bu otobüslerin rengi için siteye girip sarı olmasını istemiştim. Sarı olmuş. Vahap Seçer’e teşekkür ederim. Hizmete hizmet katıyor. Allah yolunu açık etsin. Mersin için yapılacak her şeyi yapıyor, teşekkür ediyoruz kendisine. Vahap Seçer her şeyi düşünüyor, kendisini alkışlıyorum" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS