Şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek düzenlendi

Şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek düzenlendi
Şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek düzenlendi

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47'nci yıldönümü münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna düzenlenen yemeğe katıldı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda verilen yemeğe Başkan Seçer’in yanı sıra Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, siyasi parti temsilcileri, gaziler, gazi ve şehit aileleri yer aldı. Yemek başlamadan önce Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı.
Başkan Seçer, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47'nci yıl dönümünde bu vatanı vatan yapan, canını feda eden değerli şehitler vegazilerin aileleri ile beraber olduklarını ifade ederek,“Kıbrıs Türk Halkı yüzyıllardır adada yaşayan ve hakkı olan bağımsız yaşama mücadelesini bugüne kadar sürdüren ama bu uğurda da çok bedeller ödeyen, çok mücadeleler veren, cefalar çeken bir halk. Onlar bizim soydaşlarımız, onlar bizim kardeşlerimiz. Biz anavatan olarak, Türkiye olarak her zaman olduğu gibi bugün de onların yanında dimdik durmaktayız. Bu onlara mutlaka çok büyük bir motivasyon sağlıyor, çok büyük bir moral sağlıyor, güven sağlıyor. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Orada 47 yıl önce şehit düşen, yavru vatan Kıbrıs’ta soydaşlarımızın bağımsızlık mücadelesini desteklemek için vurulan, mücadele edip bugün aramızda gazi olarak bizlerle beraber olan herkese müteşekkiriz. Onları saygı ile anıyoruz her şeyden önemlisi” diye konuştu.
Anadolu topraklarının acıları, mutlulukları, güzellikleri bağrında taşıyan insanların yaşadığı bir coğrafya olduğundan söz eden Seçer, özellikle bu coğrafyanın vatan olurken bu ülkedeki kadınlarının katkılarının ve desteklerinin asla unutulamayacağını dile getirdi.
MENDELİ: “BUGÜN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ VARSA KAHRAMAN GAZİLERİMİZ SAYESİNDE”
KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47'inci yıl dönümünü kentte çeşitli etkinlikler ve şükran ziyaretleriyle kutladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“Kıbrıs deyince akan suların durduğunu bizler her zaman hissediyoruz burada sizlerle birlikte. Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti varsa, Kıbrıs Türk halkı varsa, elbette ki bu sizlerin sayesindedir. Kahraman gazilerimiz, mücahitlerimizin sayesindedir. İyi ki varsınız, Allah sizlere uzun, sağlıklı ömürler versin. Bazı şeylere sahip olmak için fedakarlık etmek gerekiyor, mücadele etmek gerekiyor. Devlet gibi, bağımsızlık gibi, özgürlük gibi ve bir kere bir halk, devlet sahibi bağımsız bir halk olmuşsa, bunu kimse bir daha kendisinden alamaz. Tıpkı Kıbrıs Türk halkı gibi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi. Daha nice nice barış harekatlarının yıl dönümlerini hep birlikte daha sağlıklı ortamlarda kutlamak ümidiyle.”

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS