Tiyatro topluluklarına açık hava sahnesi

Tiyatro topluluklarına açık hava sahnesi
Tiyatro topluluklarına açık hava sahnesi

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi, yerel tiyatro topluluklarının 6 oyununu açık hava sahnesinde sanat severlerle buluşturacak.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından 6-11 Ekim 2020 tarihleri arasında 20.00-23.30 saatleri arasında Polis Evi’nin karşısında yer alan Kültür Park içerisindeki Amfi Tiyatro’da tiyatro gösterileri düzenlenecek.
Pandemi döneminde yerel müzisyenleri desteklemek amacıyla başta Kültür Park olmak üzere Mersin’in birçok noktasında konserler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, müzisyenlerin ardından yerel tiyatro topluluklarına da destek veriyor. Yerel tiyatro toplulukları, koronavirüs önlemlerinin alınacağı alanda tiyatro oyunlarını sahneleyecek. Tiyatroseverler, açık havada 6 farklı tiyatro oyununu izleme fırsatı bulacak.
6 Ekim Salı günü, Tiyatro Kulis 'Aşk-ı Analiz', 7 Ekim Çarşamba günü Tiyatro Agon 'Kahkaha Garı', 8 Ekim Perşembe Hayali Cinas Tiyatrosu 'Karagöz Bebek Bakıcısı', 9 Ekim Cuma günü Duvarsız Sanat Tiyatrosu 'Soluk Soluğa', 10 Ekim Cumartesi günü Kırmızıperde Tiyatrosu 'Sen Gara Değilsin' ve 11 Ekim Pazar günü Ekip Tiyatro 'Patatesli Krep' adlı oyunlarıyla, Mersinli tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Mersin’de var olan tiyatro topluluklarına ve tiyatroyu seven tüm vatandaşlara hizmet etmek, onları bir çatının altında desteklemek arzusu içerisinde olduklarını belirterek, "Bu noktada 27 Mart Dünya Tiyatro Günü haftasında Mersin'de bulunan tiyatro topluluklarına temsiller yaptırtmak istedik. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden topluluklara ‘Beraber bu etkinlikleri yapalım’ diye talep gitti. Onlar da çok büyük bir memnuniyetle kabul ettiler ve bunu programımıza almıştık. Ancak pandeminin yarattığı bu süreç sebebiyle o haftaki etkinliği iptal etmek zorunda kaldık. İlerleyen süreçte tıpkı Mersin'deki yerel müzisyenlere yaptığımız destek gibi tiyatro topluluklarına da destek olmak, onları ne kadar önemsediğimizi ifade etmek üzere iletişimimizi koparmadan, toplantılarımıza devam ettik. 2 Ekim'de prömiyerimizi yapacağız, ondan sonraki haftada da Mersin'deki yerel tiyatrolarımıza ‘Tiyatro Haftası’ organize ediyoruz. 6-11 Ekim tarihleri arasında talepte bulunan tiyatro toplulukları ile bir hafta organize edeceğiz" dedi.
Özdülger, Büyükşehir Belediyesi'nin yeniden yapılandırdığı Şehir Tiyatrosu’nu, sadece Mersin’de değil ülkede, hatta yurt dışında kendisini ve şehrini en iyi şekilde ifade edecek bir yapıya getirmek istediklerini ifade ederek, "Büyükşehir Belediyesi olarak sanatla ilişkilenmiş ve sanatı seven tüm topluluklar ve seyircilerimizle barış ve kardeşlik içerisinde, kucaklayıcı bir yaklaşımımız var. Bunun bilinmesini çok arzu ederiz. Birlik, beraberliğimiz olduğu müddetçe, bizlerin sanattan uzak kalması mümkün değil. Yaklaşımımız da tüm sanat, kültür birimleri ve ilişkili herkese kucak açmak, bir arada olmak, hep birlikte sanatımızı ve kültürümüzü yayabilmek. Bu vesileyle 6-11 Ekim'de yapacağımız tiyatro etkinliklerimize herkesi, tüm sanatseverlerimizi bekliyoruz. Çünkü biz hep birlikte daha büyüğüz. Sanat, hep bir arada olduğumuz müddetçe çok daha büyük ve çok daha fazla kitleye ulaşacak. İlgilenen, destekleyen, önemseyen herkese şimdiden sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS