Toroslar’da boş arsalar temizleniyor

Toroslar’da boş arsalar temizleniyor
Toroslar’da boş arsalar temizleniyor

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Toroslar Belediyesi, insan sağlığını tehdit eden ve çevre kirliliğine neden olan boş arsalarda temizlik çalışması yapıyor.

Özellikle yaz aylarında haşere ve kemirgenlerin üremesine sebep olan ve yangın riski bulunan İlçe genelindeki boş arsalar, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince iş makineleriyle temizleniyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte boş arsalarda biriken yabani otların tehlikelere yol açabileceğini belirten Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, "İlçe sınırlarımız içerisindeki boş arsa ve arazilerde yabani ot, moloz ve çöplerin temizliğini yaparak, halkımızın sağlığını tehdit edebilecek unsurları ortadan kaldırıyor ve görüntü kirliliğinin de önüne geçiyoruz. Boş arsalarda temizliğin kalıcı olması için vatandaşlarımızdan bu konuda daha hassas davranmalarını istiyor ve destek bekliyoruz. Geleceğe daha temiz bir Toroslar bırakmak için hep birlikte özen göstermeliyiz. Hedefimiz, İlçe halkımızın daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürmesini sağlamaktır" dedi


FOTOĞRAF


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS