Trafikte kemerin önemi çocuklara anlatıldı

Trafikte kemerin önemi çocuklara anlatıldı
Trafikte kemerin önemi çocuklara anlatıldı

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de, Kurban Bayramı tatili süresince, trafik güvenliği farkındalığını artırmak için çocuklara yönelik bir yarışma düzenliyor.

İçişleri Bakanlığı'nın bayram süresince çocuklara yönelik 'Hayatı korumak için senin de kemerin ses getirsin' sloganıyla 'kemerin ses getirsin' isimli ödüllü trafik güvenliği yarışmasının tanıtımı Mersin'de yapıldı.

Tanıtım kapsamında Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Menderes Bulvarı Fenerbahçe Meydanı önünde uygulama yaparak, yarışmayla ilgili bilgiler verip, broşürler dağıttı. Özellikle çocuk bulunan araçları durduran ekipler, hem ailelere hem de çocuklara yarışmayla ilgili bilgi verdi. Ayrıca ekipler çocuklara kırmızı düdükte hediye etti.

Emniyet kemeri dışında aşırı hız, uykusuz araç kullanmama gibi konularda da sürücüleri uyaran ekipler, trafik kurallarına uyulmasını istedi. Ekipler uygulamada emniyet kemerinin kazalarda yüzde 75 hayat kurtardığını da vurguladı.

Bu arada, yarışmaya katılacak çocuklar, emniyet kemeri takmaları için sürücü ve yolcuları uyarırken çektikleri videolarla yarışmaya katılabilecek. Yarışma kapsamında 'Hayatı korumak için senin de kemerin ses getirsin' sloganıyla bayram süresince trafikte aileleri ile birlikte seyahat eden çocuklardan, araç sürücüsü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilinçlendirdiği ve uyardığı görülen videolarını #kemerinsesgetirsin hashtagini etiketleyerek TrafikEgm twitter adresine göndermeleri istendi. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edilecek. 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS