Ücretsiz, hijyenik ve hızlı kesim mutlu etti

Ücretsiz, hijyenik ve hızlı kesim mutlu etti
Ücretsiz, hijyenik ve hızlı kesim mutlu etti

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Kurban Bayramı'nın ilk günü Büyükşehir Belediyesi'nin mobil kesim üniteleri ve mezbahanelerini tercih eden vatandaşlar, ücretsiz, hijyenik ve hızlı kurban kesimi imkanından yararlandı.

Kent genelinde hizmet veren 28 mobil kesim ünitesinde kurban kesim işlemleri, bayramın ilk günü sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirildi. Veterinerler tarafından kontrolleri sağlanan kurbanlıklar, sertifikalı kasaplar tarafından işlemleri tamamlandıktan sonra sahiplerine teslim edildi. Sunulan hizmetin kaliteli ve sağlıklı olduğunu dile getiren vatandaşlar ise memnuniyetlerini dile getirdi.

Veterinerlik Dairesi Başkanı Mehmet Cücük, "Hekim arkadaşımız da burada. Hayvanların muayenesini yapıyoruz. Olumsuz bir durum olursa gerekli imhaları da yapıyoruz. Vatandaşlarımız memnun. Amacımız yerde ve sokaktaki hayvan kesimlerini önlemek. Ayvagediği, Gözne, Üç Ocak Mahallesi, Karaisalı yolu üzerinde, Anamur'da, Çamlıyayla'da ve bütün ilçelerimizde mobil kesim üniteleri kurduk. Bununla birlikte 8 mezbahamızda da bayram boyu ücretsiz kesimlerimiz devam edecek" dedi.

 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS