Vali Su: Mersin kampanyalara çok duyarlı

Vali Su: Mersin kampanyalara çok duyarlı
Vali Su: Mersin kampanyalara çok duyarlı 

MERSİN, (DHA)-MERSİN Valisi Ali İhsan Su, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinesinde Türkiye genelinde başlatılan 'Ben de Varım' yardım kampanyasına dikkat çekerek, kentin yardım kampanyalarına çok duyarlığı olduğunu söyledi. 
AFAD koordinesinde ülke genelinde başlatılan 'Ben de Varım' yardım kampanyası bilgilendirme toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Türkiye'de yakın zamanda meydana gelen yangın ve sel afetleri ile bundan sonra meydana gelebilecek afetler sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla AFAD'ın 'Ben de Varım' mottosuyla başlatılan yardım kampanyası bilgilendirme toplantısında konuşan Vali Su, yaşanan afetlerle ilgili olarak kentteki kamu kurum ve kuruşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, iş dünyası ve vatandaşların yardım kampanyası isteğinde bulunduğunu belirterek, bu yardım kampanyasının talepler doğrultusunda oluşturulduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bakanların afet bölgelerinde çalışmaları yakından takip ettiğini hatırlatan Vali Su, sorunların çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir çaba sarf edildiğini dile getirerek, "Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla afet bölgelerinde vatandaşlarımızın hizmetindedir" dedi.
Konuşmasının devamında Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan sel ve diğer bölgelerde yaşanan yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlar için oluşturulan 'Ben de Varım' isimli kampanyada nakdi olarak yapılacak yardımların belirlenen hesap numaralarına gönderilebileceğini bildiren Vali Su, gönderilecek ayni yardımların daha düzenli ve ihtiyaç sahibine daha erken ve ihtiyaca göre ulaşabilmesi amacıyla AFAD il Müdürlüğü tarafından koordineli bir şekilde Sinop'a gönderileceğinin altını çizdi.
Yardım yapmak isteyenlerin öncelikli olarak AFAD il Müdürlüğü ile irtibata geçmesine dikkat çeken Vali Su, "Mersin’imiz yardım kampanyalarına karşı çok duyarlıdır, “Ben de Varımö yardım kampanyasına destek verecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Doğal afetlerde vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyen Vali Su, Türkiye'nin doğal afetlerle bir daha karşı karşıya kalmamasını temenni etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS