Yeni normalleşme sürecinde sosyal mesafeli ilk konser

Yeni normalleşme sürecinde sosyal mesafeli ilk konser
Yeni normalleşme sürecinde sosyal mesafeli ilk konser

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi, yeni normalleşme sürecinde sosyal mesafeli ilk konserini gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, yeni normalleşme sürecinde Mersinliler’i sosyal mesafeli Kent Orkestrası konserinde buluşturdu. Kültür Park içerisindeki amfi tiyatroda dinleyiciler için sosyal mesafeli oturma alanları hazırlandı. Hafta sonu gerçekleşen konserlerde Mersinliler, özledikleri Akdeniz akşamlarına kavuştu. Sahilde, dalga sesleri eşliğinde söylenen şarkılara Mersinliler de eşlik etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte konsere katıldı. Büyükşehir, sosyal mesafeli konser, gösteri ve oyunlarını farklı noktalarda sürdürmeyi planlıyor. Kent Orkestrası sanatçıları da sahnede sosyal mesafeyi korudu. Günbatımında başlayan konserler, akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Yeni normalleşme sürecinde soluğu sahilde alan Mersinliler, keyifli bir hafta sonu geçirdi. Kimi Mersinli amfi tiyatro içerisinden konseri dinlerken, kimi de piknik ve yürüyüş yaptığı sırada şarkılara eşlik etti. Konserlere genç, yaşlı, çocuk her yaştan Mersinli katıldı. Kent Orkestrası sanatçıları, 90’ların ve günümüzün sevilen şarkılarını seslendirdi.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Bengi İspir Özdülger, Mersinlileri fiziksel olarak ayrı fakat sanatla bir arada tutmayı hedeflediklerini belirterek, “Sahilimiz, halkın doğa ve denizle iç içe olduğu çok keyifli bir yer. Burayı da güzel bir şekilde kullanıyorlar. Biz de onlara müzik ziyafeti vermek istedik. Pandemi hepimizi olumsuz yönde etkileyip üzdüğü için bu anlamda fiziksel mesafeye dikkat edecek şekilde bir organizasyon yaptık.Fiziki mesafeyi dikkate alarak, bu etkinliklerimize devam edeceğiz.Sevgili halkımızı sanatla, müzikle hep bir arada tutacağız.Onların mutluluğuna mutluluk katmayı hedefliyoruz” dedi. Özdülger, ilerleyen süreçte farklı noktalarda çeşitli etkinlikleri sürdüreceklerini ifade ederek,“‘Kültür Sanat Etkinlik Noktası’ adı altında bir çalışma yaptık.Belli noktalarda sanatsal etkinlikler yapacağız.Mesela bazen Karagöz-Hacivat olacak.Bunların listesini, saatini ve yerini belirleyerek, halkımıza da duyurusunu yapacağız.Bir başka Kültür Sanat Etkinlik Noktası’nda da küçük bir müzik dinletisi olacak.Bir başkasında belki bir masalcı ablamız küçüklerimize masallar anlatacak. Bu noktaları kültürle ve sanatla birleştirerek, halkımıza fayda sağlamak, memnun etmek istiyoruz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS