Başkan Altunok, çalışmaları yerinde inceledi

Başkan Altunok, çalışmaları yerinde inceledi
Başkan Altunok, çalışmaları yerinde inceledi

Atike CEYLAN KAÇAR/SİLİFKE (Mersin), (DHA)- SİLİFKE Belediye Başkanı Sadık Altunok, belediye tarafından Kurtuluş Mahallesi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Belediye Başkanı Sadık Altunok, Kurtuluş Mahallesi'nde basketbol sahası, kondisyon aletleri, çocuk parkı, tarım aletleri parkı, yürüyüş parkı, ara sokak ve tarım alanlarına giden bağlantı yollarında devam eden çalışmaları Muhtar Hüseyin Aktan’la birlikte inceledi.
Silifke Belediyesi tarafından önemli hizmetlerin yapıldığını ve mahallenin çehresinin değiştiğini belirten Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aktan, bu çalışmaların sosyal anlamda mahalle sakinlerine değer kattığını ifade etti. Muhtar Aktan, yürütülen çalışmalardan dolayı Başkan Altunok’a bir de plaket verdi.
Belediye Başkanı Altunok, belediye olarak hizmet alanlarını her geçen gün genişlettiklerini söyledi. Başkan Altunok, "Her yaşta Silifkeli hemşehrimize ulaşmak ve onlara belediye olarak hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Amacımız, rutin görevlerimizin dışında ilçe merkezi ve kırsal mahalle demeden çalışmalarımızı planlanan doğrultuda sürdürüyoruz. Zaman içerisinde imkanlar elverdiğince her mahallemize hizmetlerimizi götürmeye devam edeceğiz. İlçemiz son yıllarda tarım alanında yapmış olduğu önemli çalışmalarla adından sıkça söz ettiren bir ilçemiz. Ovasında yetişen sayısız tarım ürünümüz ülkemizde hem iç piyasada hem de yurt dışı pazarlarda yerini almaktadır. Bu pazarlarla birlikte ilçe ekonomimize de büyük girdiler sağlanmaktadır. Ayrıca binlerce aile de geçimini bu tarım arazilerinden sağlamaktadır" dedi.
88 mahallenin isteklerini aciliyetine göre değerlendirerek uygulamaya geçtiklerini aktaran Altunok, "Belediye olarak ilk defa uygulamaya koyacağımız ve Kurtuluş Mahallemiz'de şu anda yapımı süren basket sahası, kondisyon aletleri, çocuk parkı, tarım aletleri parkı, yürüyüş parkı yapımının da içerisinde bulunduğu Köyden Kente Kurtuluş Mahallemiz Can Buluyor Projesi ve tarım alanlarına giden bağlantı yollarında sürdürdüğümüz asfaltlama çalışmaları da tarıma verdiğimizin önemin bir göstergesidir. İmkanlarımız dahilinde belediye hizmetlerimizi tüm mahallelerimize ve halkımıza ulaştırma gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS