Şehit ve Gaziler Koruluğu’na 500 fidan

Şehit ve Gaziler Koruluğu’na 500 fidan
Şehit ve Gaziler Koruluğu’na 500 fidan

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN’de Tarsus ilçesinde belediye tarafından, 19 Eylül Gaziler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında oluşturulan Şehit ve Gaziler Koruluğu’nda 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Şehit ve Gaziler Koruluğu oluşturmak için düzenlenen etkinliğe Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu ve üyeleri, oda ve dernek başkanları, muhtarlar ve davetliler katıldı.
Burada konuşan Tarsus Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yuvarlakoğlu, koruluğun oluşturulması nedeni ile Başkan Bozdoğan ve Kaymakam Otcu’ya teşekkür etti.
Belediye Başkanı Bozdoğan ise yaptığı konuşmada, 19 Eylül Gaziler Günü'ne ayrı bir anlam katmak adına koruluğun oluşturulduğunu belirterek, "Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim için, bu ülke için canları pahasına savaşta hiçbir şeyi görmeden savaştılar. Onlar belki de Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını devam ettirebilmesi için can verdiler kanlarıyla bu toprakları suladılar. Anavatanımıza acıyla, gözyaşıyla, kanla can verdiler. Bize Türkiye Cumhuriyeti’ni kimse altın tepside sunmadı. Şehit ve gazilerimiz büyük bir çabalarıyla bize miras bıraktıkları bu cumhuriyeti korumak için de büyük bir özveride bulundular. Bize düşen görev de canları pahasına Türkiye Cumhuriyetini koruyan Şehitlerimize ve Gazilerimize teşekkürlerimizi, minnetimizi, saygımızı her platformda dile getirmek ve onlar için bir şeyler yapmak ve onları mutlu etmektir. Bu düşünce ile bu koruluğu oluşturmayı uygun bulduk" dedi.
Kaymakam Otcu da yaptığı konuşmada başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazi ve şehitleri minnetle, şükranla, rahmetle andıklarını ifade ederek, "Bugün biz varsak, Türkiye Cumhuriyeti varsa bunu gazilerimize ve şehitlerimize borçluyuz. Her yıl Kıbrıs Adası kadar bir toprak parçamız denizlere, göllere maalesef erozyon yüzünden gidiyor, akıyor. Bu akan giden, elimizin altından giden de Vatan toprağı 'Vatan için ben bir şey yapacağım' diyorsak ağaç dikelim, vatanımızı güzelleştirelim, daha güzel bir vatana sahip olalım. Çok şükür biz bu vatanla gurur duyuyoruz, altında yatanlarla he zaman onur duyuyoruz. Bu vatan hepimizin, bu vatan bize gazilerimizin, şehitlerimizin emanetidir. Emanete sahip çıkalım, koruyalım güzelleştirelim" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Karabucak Orman Şefliği’nden temin edilen fidanlar protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından toprakla buluşturuldu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS