Tarsus bayrama hazır

Tarsus bayrama hazır
Tarsus bayrama hazır

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)- MERSİN'in Tarsus ilçesinde Ramazan Bayramı nedeniyle ekipler, vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi gerekli önlemleri aldı.
Bayram öncesi vatandaşların rahat bir alışveriş yapması içir ekipler, pazar yerini kontrol etti. Alışverişe gelen vatandaşlar sosyal mesafe konusunda uyarılırken esnaftan da duyarlı ve dikkatli olmaları istendi. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Ramazan Bayramı için bütün hazırlıkların tamamladığını, vatandaşların rahat bir bayram geçirmeleri için yerel yönetim olarak hazırlıkların tamamlandığını söyledi.
Başkan Bozdoğan, "Özellikle şeker ve gıda kontrollerimizi sıklaştırdık. Halkımıza bozuk ve kullanım süresi dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler ekiplerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Belediye birimlerimiz bayram süresince çalışacak nöbetçi listelerini oluşturdular. Görevli personellerimiz bayram öncesi ve bayram süresince vatandaşların bayramı rahat, huzurlu ve güvenli geçirmeleri için çalışacaklar. Tarsuslu vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutluyor, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde bayramı geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.
Salgına karşı, 12 Mart’tan bu yana başlattıkları mücadelenin aksatılmadan devam ettirildiğini, cadde ve sokakların sürekli dezenfeksiyon işlemine tabi tutulduğunu ifade eden Başkan Bozdoğan, "Bu zor süreçte halkımızı koruyucu tedbirler kapsamında evlerinde kalmaya davet ediyorum. Biz belediye olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa onu yapmaya devam edeceğiz. Ekiplerimiz bir yandan rutin belediyecilik hizmetlerini sürdürürlerken diğer yandan da vatandaşlarımızdan gelen talepleri yerine getirmek için gece gündüz demeden görevlerini canla başla devam ettiriyorlar" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS