Tarsus’ta açılışlar sürüyor

Tarsus’ta açılışlar sürüyor
Tarsus’ta açılışlar sürüyor

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN’de, Tarsus Belediyesi, 2 günde 10 açılış programının ilk gününde yapımları tamamlanan 2 halk market, 2 okuma salonu,1 taziye evi ve 1 doktor odasının açılışını gerçekleştirdi.
İlk olarak Verimli Mahallesi'nde yapımı tamamlan Okuma Salonu'nun açılışı protokol üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımı ile yapıldı. Daha sonra Çiçekli Mahallesi'ne geçen katılımcılar elim bir trafik kazasında yaşamını yitiren Süleyman Bulut’un isminin verildiği doktor muayene odasının açılışını gerçekleştirildi.
Açılışların öğleden önceki bölümünde son olarak Barbaros Mahallesi'nde vatandaşların bilgiye ulaşmasına imkan sağlayıp, okuma ihtiyacına cevap verecek olan okuma salonu hizmete açıldı. Daha sonra ise küçük ölçekli süt üretimi yapan esnaflardan değerinde satın alınan süt ile hijyenik ortamda üretilen süt ürünlerinin, Tarsus Emekçi Kadınlar Kooperatifi üyelerinin ürettiği çeşitli baharat, reçeller, sirkeler ve belediye ekmeğinin olduğu halk marketler Fahrettinpaşa ve Tekke Mahalleri'nde yapılan kurdele kesiminin ardından vatandaşların hizmetine sunuldu. Akşemsettin Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Merkez Taziye Evi'nin açılışı ise yapılan dualarla gerçekleştirildi.
Hizmet atağının devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Haluk  Bozdoğan, "Her bir köşesi ayrı bir güzelliği barındıran Tarsus'da 'Toroslardan Ovalara' tüm şehrin kalkınmasına ve çocuklarımıza daha iyi bir yaşam ve gelecek bırakmak adına çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Bu kapsamda her mahalleye bir halk market uygulamamız devam ediyor. Geçtiğimiz ay Kızılmurat Mahallesi'nde açılışını gerçekleştirdiğimiz ilk şubenin ardından Tekke ile Fahrettinpaşa Halk Market şubelerini de halkımızın hizmetine açtık. halk market ile hem üretici kazanacak hem de tüketicinin yüzü gülecek. Akşemsettin Mahallemiz'de vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak olan Merkez Taziye Evi'ni de dualar ile hizmete açtık. Verimli ve Barbaros Mahallelerimiz'de ise vatandaşlarımızın bilgiye ulaşmasında kolaylık sağlayacak aynı zamanda okuma alışkanlıklarına katkı sunacak olan 2 okuma salonunu açılışını da gerçekleştirdik. Ayrıca Çiçekli Mahallemiz'de elim bir trafik kazasında yaşamını yitiren Süleyman Bulut’un ismini verdiğimiz doktor muayene odasını da halkımızın hizmetine sunduk. Daha iyi bir gelecek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz ve belediyemizin kaynaklarını doğru hizmetlere dönüştüreceğiz. Yapılan hizmetlerin şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS