Tarsus’ta bozuk yollar onarılıyor

Tarsus’ta bozuk yollar onarılıyor
Tarsus’ta bozuk yollar onarılıyor

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-TARSUS Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri 2 yıllık süreçte sorumluluk alanında bulunan kırsal mahallerin yollarındaki aksaklıkların giderilmesine yönelik planlama kapsamında, 4 bin 991 kamyon malzeme ile 243 bin 250 metre yol bakım ve onarımı çalışması gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile sorunların tespiti noktasında mahalle ziyaretlerinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, 5 bin 611 metre yeni yol açım çalışması yapan Muhtarlık İşleri ekipleri, bu çalışmalarının yanı sıra 1245 metrekare parke yama ve 450 metre bordür döşeme işlemi yaptı. 306 metre büz döşeme ve 2 bin 400 metre drenaj kanalı temizliği ve gençlerin istekleri doğrultusunda futbol sahaları yaparak faaliyetlerini sürdürdü. Ekipler, 2 yıllık süreçte sorumluluk alanında bulunan kırsal mahallerin yollarındaki aksaklıkların giderilmesine yönelik planlama kapsamında, 4 bin 991 kamyon malzeme ile 243 bin 250 metre yol bakım ve onarımı çalışması gerçekleştirdi.
Tarsus’a bağlı 134 kırsal mahallede vatandaşların yol sorununu çözüme kavuşturulması için, Belediye Başkanı Bozdoğan’ın direktifleri doğrultusunda Başkan Yardımcısı Yasin Akdağcık’ın gözetiminde çalışmalarını devam ettiren ekipler, sorumluluk alanlarında olağanüstü doğa olayları nedeniyle baş gösteren aksaklıklara karşı da gece gündüz demeden vatandaşların yanında olup hizmetlerini sürdürüyor. Yol açma, taş çekme, parke döşeme, zemin düzeltme, greyder reglaj çalışması ve malzeme serme gibi işlemler ile bozuk yolları onarıp ulaşımı rahatlatan ekipler, gençlerin Başkan Bozdoğan’dan futbol sahası isteklerini yerine getirmek için çalışmalara hız verdi.
Her fırsatta vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde dinlemeye gayret gösterdiklerini dile getiren Başkan Bozdoğan, "Bugüne kadar ihmal edilmiş, onarılmamış ve iyice bozulmuş yolları onarıp veya hiç açılmamış yolları açarak halkımızın ulaşımda zorluk çekmemesi için ekiplerimizi seferber ettik. Kırsal mahallelerimizde bozuk yol kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecek. Ekiplerimizin çalışmalarını verimli bir şekilde yürütebilmelerini sağlamak için gece geç saatlere kadar toplantılar ve planlamalar yapıyoruz. Bu nedenle belediyemizde ışıklarımız sönmüyor, 7 gün 24 saat görev esasına göre çalışıyoruz" dedi.
Başkan Bozdoğan, ekip ruhunu belediyenin çalışmalarına yansıtıp her kesime faydalı olacak şekilde ihtiyaca yönelik eserleri kısa sürede tamamlayıp sorun çözen kurum konumuna geldiklerini ifade ederek, "Kasasında parası olan güçlü bir belediye olarak halkımız için gerekli olan tüm hizmetleri yapacak güce sahibiz. Biz geleceğe yatırım yapan bir belediyeyiz. Bizi bu çizgimizden kimse bir milim dahi saptıramaz. Bu bilinç mahalle ayrımı yapmadan sırası geldikçe o yöre için gerekli ne hizmet varsa projelendirip hayata geçireceğiz. Ürettiğimiz bu hizmetler karşılığında halkımızdan beklediğimiz tek şey içtenlikle 'Allah razı olsun' demeleridir. Bu kapsamda halkı memnun eden çalışmaların altına imza atan göz gönül katan emek veren her çalışanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim kırmızı çizgimiz Tarsus’tur. Tarsus’u daha modern, yaşanılabilir, üreten, eğiten, kültürlü, sağlıklı şekilde daha yeşil ve insanların huzur içinde yaşayabilecekleri bir konuma getirene kadar çalışmalarımıza aralıksız olarak devam edeceğiz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS