hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tarsus’ta empati hareketi başladı

  Tarsus’ta empati hareketi başladı
  expand

  Tarsus’ta empati hareketi başladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN’in Tarsus ilçesinde belediye tarafından, sokak hayvanlarına yeni yuvalar bulmak ve onların daha iyi koşullarda yaşamalarını sağlamak amacıyla önemli bir girişimde bulunarak 'Empati Tarsus' platformunu hayata geçirdi.

  Her gün sokaklarda yaşamak zorunda kalan patili dostlar için Tarsus Belediyesi sıcak bir yuva arıyor. Empati sayfası, bu can dostlarına kucak açmak isteyen gönüllüler ve hayvanseverlerle buluşma noktası oluyor.

  Platformda hayvan barınağında yaşayan dostların sahiplendirilmesi gerçekleştirilecek. Ayrıca sosyal medya hesaplarından sokak hayvanları hakkında bilinçlenmek ve onların hayatlarını nasıl daha iyi hale getirebileceğini öğrenmek için hazırlanan bilgilendirici içerikler yayınlanacak. Tarsus Belediyesi, tüm hayvanseverleri “empatitarsus” Facebook, İnstagram ve Twitter sayfalarını takip etmeye davet ediyor.

  Bu projeye büyük önem veren Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, "Bir hayvan sahiplenmek, sadece bir can kurtarmak değil, aynı zamanda bir ömür boyu sürecek bir dostluğun başlangıcıdır. Çünkü küçük bir adım, bir canın hayatını değiştirebilir. Herkesin bu sayfayı takip etmesini ve bizlere destek olmasını rica ediyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tarsus Belediyesi, sokak hayvanlarına daha iyi bir gelecek sağlamak için attığı bu adımda vatandaşların desteğini bekliyor. (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow