Tarsus’ta Seher Togo Kreşi hizmete açıldı

Tarsus’ta Seher Togo Kreşi hizmete açıldı
Tarsus’ta Seher Togo Kreşi hizmete açıldı

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)- MERSİN’in Tarsus ilçesinde  belediye tarafından yapımını tamamladığı Seher Togo Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni törenle hizmete açtı.

Yarbay Şemsettin Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Seher Togo Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta ilk olarak söz alan Mahalle Muhtarı Hakan Çifçi, "Başkanımız Haluk Bozdoğan’ın göreve geldiği ilk andan itibaren bir tek düşüncesi vardı; eğiten, üreten, kültürlü ve sağlıklı Tarsus için, yarınlara umutla bakan bir kent olması için hizmet kalitesini her geçen gün arttırarak gecesini gündüzüne katarak çalışmaktı" dedi.

Tarsus’un köklü ailelerinden olan Seher Togo’nun oğlu Selçuk Togo ise, 82 yıl önce Tarsus iş hayatının girişine eğitim dünyası için başlayan annesi Seher Togo adının biir eğitim kurumuna verilmesi nedeni ile hem gururlu hem de çok mutlu olduklarını söyledi.

Ardından söz alan Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Seher Togo’nun Tarsus’ta ilk kadın girişimci olarak yaptığıyla kadınlara pozitif ayrımcılık uygulayan biri olduğunu belirterek, "Bu kentin en önemli öğesinin eğiten bir kent olması, üreten bir kent olması, sağlıklı ve kültürlü bir kent olması diye baştan beri bir sloganımız vardı. O slogandan asla ödün vermeyeceğiz. Daha dün Gandhi’nin ölüm yıldönümüydü. Gandhi bize, adalet, anlayış, ahlak aşıladı. İnsan olanın mutlaka bilmesi gereken öğeleri dört başlık altında topladı. Hayatımda öyle bir sembol oldu ki; birisi ırkçılığa karşı geldi, ikincisi eşit haklar için mücadele etti, üçüncüsü de barış için mücadele etti. Bütün Gandhi kitaplarını okudum ve unutmadığım çok güzel bir sözü vardı, hayatta bir yere atılırken bile çocuklarımızın, gençlerimizin, eğitilen insanlarımızın şu sözü çok önemliydi; "Seni ilk önce yok sayarlar, sonra seninle alay ederler, sonra seninle savaşırlar, sonra kazanırsın.' Dört basamakta çok güzel bir sınıflandırma yapmıştı. Benim verdiğim mücadele de bu arkadaşlar" diye konuştu.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS