Başkan Seçer: Su konusunda vatandaşın sesini dinledik

Başkan Seçer: Su konusunda vatandaşın sesini dinledik
Başkan Seçer: Su konusunda vatandaşın sesini dinledik

MERSİN, (DHA)- MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, su faturası konusunda vatandaşın sesini dinlediklerini dile getirerek, "Pandemiyle birlikte en çok şikayet aldığımız konunun su sorunu olduğunu gördük. Çünkü insanların ekonomisi bozuldu. Her 100 TL faturada yaklaşık 80 lira olacak şekilde bir indirim yaptık. Bizim için esas olan vatandaşın memnuniyeti. Vatandaşın mağdur olmaması" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Soğuksu Caddesi’nde, ardından da Demirtaş Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlar bir araya geldi. Belediye Meclisi üyelerinin ve muhtarların da eşlik ettiği Başkan Vahap Seçer, gezinin ardından Demirtaş Mahallesi’nde bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Saha gezilerinin sorunları yerinde görme, şikayetleri yerinde dinleme imkanı verdiğini ifade eden Başkan Seçer, "Şehri odamızdan yönetecek olursak bize yanlış bilgiler de gelebilir" dedi. Başkan Seçer, yanlış yapmamak adına daha çok sokakta, mahallede yurttaşlarla birlikte olmayı tercih ettiğini söyledi.
Mersin’in çok güzel, bereketli bir şehir olduğunu, Türkiye’nin dört bir yanından insanların kendilerine daha iyi bir yaşam sağlamak için kentte geldiğine dikkat çeken Başkan Seçer,  "İnsanlar 'Mersin huzurlu' diye gelmişler. İnsanlığa, insanlara Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımıza bu kadar imkan sunan bu kente de bizim sahip olmamız lazım. Çok önemli ve kutsal bir görev yaptığımızı düşünüyorum. Bir kere bu insanları barış, huzur ve kardeşlik içinde tutmak bile, bunu başarabiliyorsanız, çok onurlu bir görev, çok kutsal bir görev" dedi.
Belediyelerin bir anlamda vatandaşın devlet babası olduğunu kaydeden Başkan Seçer, "Biz de bir devlet kurumuyuz. Hatta vatandaşa en yakın devlet kurumuyuz. Salgın döneminde vatandaşa ilk dokunan belediyeler oldu. Mahalleyi, muhtarı, sokağı, hastayı biliyor, hangi evde kim var biliyor. Ankara’dan burayı görmek farklı, içinde olmak farklı. Onun için belediyeler toplum için en önemli kurumlar. Yolunuzu, altyapınızı, kanalizasyonu, içme suyunu, çevre temizliğini, sinekle mücadelesini, ağacınızın bakımını, parkını, oyun parkını yapıyoruz. Sadece bina yaparak, yol yaparak da değil belediyecilik. İnsana gönül köprüsü kuruluyor.  İnsanla devlet arasında o gönül köprüsünü kuruyor. Bu ülkeye bağlılığı, sadakati sağlıyor" diye konuştu.
Amaçlarının Mersin’e hizmet olduğunu ve gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İyi niyetle çalışıyoruz. Bazı aksaklılar olur. Bunlar doğaldır. Hepimiz yanlış kararlar alabiliriz. Yanlış uygulamalar yapabiliriz. Bunlar insana mahsus. Ama kötü olmak, kötü niyetli olmak, makamı, imkanı kötü bir amaç için kullanmak, istismar etmek, suistimal etmek, bu başka bir şey. Allah bize böyle bir anlayışı göstermesin. Bizim üzerimize de bu yakışmaz.  Ben daha çoğunlukla fakirin fukaranın oyunu aldım. Yüzde 45 oy aldıysam, bu toplumda bana neden oy verildiğini gayet iyi biliyorum."
Seçer, vatandaşın sesini dinlediklerini vurgulayarak, "Vatandaşımızın yardımımıza ihtiyacı olduğu anda biz yardımına koşarız. Eğer yanlış bir uygulama varsa, vatandaşımız buna itiraz ediyorsa, kendimizi düzeltiriz. Pandemiyle birlikte en çok şikayet aldığımız konunun su sorunu, su faturaları olduğunu gördük. Anlatmaya, izah etmeye gayret ettik. Çok su tüketimi oldu, bunun faturalara yansıması oldu. Baktık ki sorun devam ediyor, insanların ekonomisi bozuldu. MESKİ Genel Kurulu’nda suda yaptığımız indirimlerle her 100 TL fatura yaklaşık 80 lira olacak şekilde bir indirim yaptık. Çünkü bizim için esas olan vatandaşın memnuniyeti. Vatandaşın mağdur olmaması" ifadelerini kullandı.
Geçmişten bu yana Mersin’de ihmal edilen mahalleler olduğunu ifade eden Başkan Seçer, oy vermedi diye bir mahallenin hizmetten mahrum bırakılmasının hukuken, dinen, vicdanen bir insanlık suçu olduğunu vurguladı. Başkan Seçer, "Biz bize destek olanları ihya edip hizmeti onlara götürür, diğer tarafta bize oy vermedi diye diğer vatandaşlarımızı mağdur edersek, acımasız davranırsak bu insanen hiç kimsenin vicdanına sığmayacak bir şey olur. Ahlaken de öyle. Hukuk karşısında da öyle.  Her şeyden ödün verebiliriz. Ama haktan, hukuktan, adaletten asla ödün verilmeyecek. Hakkın, hukukun, adaletin olmadığı yerde hiçbir şeyden bahsedemeyiz" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS