Toroslar'da 'EBA Destek Noktaları' kuruldu

Toroslar'da 'EBA Destek Noktaları' kuruldu
Toroslar'da 'EBA Destek Noktaları' kuruldu

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Toroslar Belediyesi, ilçede oluşturduğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktaları'yla uzaktan eğitimde zorluk yaşayan öğrencilerin yanlarında oluyor.
Koronavirüs salgını sürecinde EBA üzerinden devam eden eğitim ve öğretim faaliyetlerinin kesintisiz bir şekilde sürdürülebilmesi için hayata geçen uygulama ile öğrenciler, Arpaçsakarlar, Osmaniye ve Yalınayak Mahalleleri'ndeki TORTEK Merkezleri'nde oluşturulan EBA sınıflarında derslerine online erişim sağlayabiliyor. Aynı zamanda belediye, Gezici Mobil EBA Destek Noktası ile de ilçedeki tüm çocuklara ulaşarak "Eğitimde her zaman yanınızdayız" mesajı veriyor.
Randevu ile hizmet veren Toroslar Belediyesi'nin EBA Destek Noktalarında hijyen ve sosyal mesafe kuralları da titizlikle uygulanıyor. Proje, yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihe kadar devam edecek.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da Osmaniye TORTEK Merkezi'nde oluşturulan EBA Destek sınıfını ziyaret ederek, öğrencilerin çalışmalarını yakından takip etti.
Online olarak derslere katılan çocuklarla sohbet eden Başkan Yılmaz, farklı noktalarda kurdukları EBA destek sınıflarının internet erişimi olmayan çocuklar için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, "Pandemi, dünyadaki şartları değiştiren ve hayatımıza doğrudan giren bir olgu. Bunlardan bir tanesi de çocuklarımızın okullarına gidememeleri. Evlerinden, uzaktan eğitimle derslerine devam ediyorlar. Bazı çocuklarımız ise evlerinde internet erişimi olmadığı için uzaktan eğitime katılamıyor. Biz de belediye olarak bilgisayar ve internet erişimi olmayan çocuklarımızın online eğitime katılabilmeleri için EBA Destek Noktalarını hizmete açtık. Osmaniye, Yalınayak, Arpaçsakarlar Mahallelerimiz'deki TORTEK merkezlerimizde kurduğumuz EBA sınıflarının yanı sıra mobil aracımızı da uygulamaya koyduk. Amacımız, çocuklarımızın kesintisiz bir şekilde eğitime ulaşmaları.  Rasyonel ve fonksiyonel çözümler üreterek güncel sorunları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz" dedi.
Toroslar Belediyesi'nin EBA Destek sınıflarına gelerek eğitimlerine kesintisiz bir şekilde online devam eden öğrenciler ise kendilerine bu fırsatı verdiği için Belediye Başkanı Afşın Yılmaz'a teşekkür ederek, "Bu uygulama, eğitimimiz için çok önemli. Artık yüksek notlar alabileceğiz. Başkanımıza bize bu imkanı sunduğu için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS