Alanya Sokağı’nı geleceğini vatandaş belirliyor

Alanya Sokağı’nı geleceğini vatandaş belirliyor
Alanya Sokağı’nı geleceğini vatandaş belirliyor

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de her gün binlerce insanın vakit geçirdiği, kentin en önemli sosyal yaşam alanlarından biri olan Alanya Sokağı’ndaki projeler, esnafa ve bölgede yaşayan vatandaşlara danışılarak yürütülüyor.
Yenişehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda Alanya Sokağı ve çevresindeki sokaklarda yenileme çalışmalarına başlamış ve Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit sık sık sokağa inerek bölge halkına, 'Nasıl bir Alanya Sokağı istiyorsunuz?' sorusunu yöneltmişti. Yenişehir Belediyesi'nin projesi kapsamında Toroslar EDAŞ ve MESKİ, sokaklarda görsel kirlilik ve tehlike oluşturan enerji kablolarının yeraltına indirilmesi ve yağmur suyu hattının genişletilerek, su baskınları ve caddelerdeki çökmelerin önlenmesi için bölgede yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Yenişehir Belediyesi şimdi de bölge sakinleriyle 8 maddelik bir anket yaptı.
Belediyeye bağlı Yenişehir Halk Masası ekipleri tarafından yapılan yüz yüze anket çalışmasında esnaf, mahalle sakini ve alışverişe gelen vatandaşlara; ağaçlandırma, dinlenme alanları, ışıklandırma, bina dış cephe boyalarının tek tip olup olmaması, dükkan tentelerinin hangi renk olması ve sokak düzenlemesinden beklentileri gibi 8 farklı soru yöneltildi. Anket çalışmasından elde edilen sonuçlar doğrultusunda Yenişehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne bağlı proje ekibi, Alanya Sokağı projesini tamamlayacak ve Fen İşleri ekipleri de uygulamaya başlayacak.
Tüm çalışmalar tamamlandığında alışveriş yapmanın ve gezmenin keyifli olacağı turistik bir kent görünümüne kavuşması amaçlanan Alanya Sokağında işletmecilik yapan Veli Akça, yapılan düzenlemelerle ilgili görüşlerini bildirdi. Akça, "Bugüne kadar pansumanla bugünlere gelindi. Bugün Yenişehir Belediyesi çok köklü bir proje yürütüyor ve bir an önce bitirilmesini istiyoruz" dedi.
Mahalle sakinlerinden Birsel Şahan ise Belediye Başkanı Özyiğit’ten beklentilerinin bu yönde çalışmalar yapması olduğunu belirtti.
Alanya Sokağı’nda 30 yıldır esnaflık yaptığını belirten Ahmet Tozlu ise "Böyle bir çalışmanın olması gurur verici. Burada birçok kişinin isteği sokağın araç trafiğine kapanması. Burada sanatsal faaliyetler olmasını istiyoruz. Resim ve heykel gibi sanatsal düşünceleri ifade edecekleri bir alan olabilir. Vatandaşlar genelde yollardan ve kaldırımlardan şikayetçi, burada esnaflara iş düşüyor. İnanıyorum ki çalışmalar tamamlandığında Mersin’e ve Türkiye’ye örnek bir sokak olacak. Bir ilki yaptığı için Abdullah Başkana teşekkür ediyoruz." diye konuştu.
Esnaf Ümit Büyük de yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Özyiğit’e teşekkür etti.
Seçim kampanyasında sık sık ‘Halkın talep ve istekleri doğrultusunda hizmet vereceğiz.’ diyerek, katılımcı yönetim vurgusu yapan Belediye Başkanı Özyiğit, "Verdiğimiz sözlerin takipçisi oluyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Şartlar ne olursa olsun verdiğimiz sözleri yerine getirmek için Yenişehir Belediyesi olarak seferber olmuş durumdayız. Alanya Sokağı tamamlandığında hem esnaflar hem de bölgeyi ziyaret edecek vatandaşlarımız memnun olacak. Çünkü oradaki çalışmaları halkımızla danışarak yapıyoruz" dedi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS