Başkan Özyiğit’ten gençlere proje çağrısı

Başkan Özyiğit’ten gençlere proje çağrısı
Başkan Özyiğit’ten gençlere proje çağrısı

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de 'Üniversiteli gençler başkanlarıyla buluşuyor' toplantısına katılan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Gençlerin enerjisine ihtiyacımız var. Siz talep edin, proje getirin, biz hayata geçirelim. Toplum yararına kentimizi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmeye ve paydaş olmaya hazırız" dedi.

Üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek belediyenin hizmetlerini anlatan ve öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Özyiğit, dezavantajlı gruplar, çocuklar ve gençlere öncelik verdiklerini kaydetti. Devlet üniversitelerinde 4 yıllık fakülte kazananlar ile özel üniversitelerde tam burslu olarak 4 yıllık fakülte kazananlara bin 200 TL eğitim yardımı yaptıklarını söyleyen Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla yaptığı öğrenci yurdunun yüzde 95 oranında tamamlandığını belirtti. Mersin’de yaptıkları araştırmanın sonucunda erkek öğrencilerin yurt ihtiyacının olduğunu ve bu bilgi doğrultusunda önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde Yenişehir’de yaptıkları 300 yataklı yurdu,  erkek öğrenci yurdu olarak hizmete sunacaklarını ifade etti. Ülkemizin en önemli sorununun eğitim ve işsizlik olduğunu vurgulayan Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediye Akademi Projesini ve projenin geleceğe sunacağı katkıları öğrencilerle paylaştı. 

Genç nüfusun istihdam sorunu ile ilgili Yenişehir Belediyesi olarak hazırladıkları projeyi de anlatan Özyiğit şunları söyledi:

“Avrupa’da nüfus yaşlanıyor. Biz de ise tam tersi genç nüfus fazla ve işsizlik çok. İşsizlik yüzde 25’lere çıkmış durumda. Almanya’da işgücü piyasasının ihtiyaçlarına göre Yenişehir Belediyesi Akademi'de mesleki ve dil eğitimi vereceğiz. Bu eğitimi alan gençlerimizin Almanya'da istihdam edilmesini sağlayacağız. İş garantili eğitim vereceğiz. ”Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS