Başkan Seçer, vatandaşlarla Cumhuriyet Bayramı için yürüdü

Başkan Seçer, vatandaşlarla Cumhuriyet Bayramı için yürüdü
Başkan Seçer, vatandaşlarla Cumhuriyet Bayramı için yürüdü

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü nedeni ile organize edilen Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü’nde yüzlerce vatandaşlarla buluşup, 6.5 kilometrelik mesafeyi yürüdü.
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüş, Yenişehir ilçesindeki İnsu Yaylası’ndan başlayarak orman yolundan devam ederek Çukurkeşlik Mahallesi’nde sona erdi. Yürüyüşe Başkan Vahap Seçer’in yanı sıra CHP Milletvekili Alpay Antmen, CHP İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis üyeleri, belediye bürokratları ve yüzlerce Mersinli katıldı.
6.5 kilometrelik orman yolunda kadın, erkek, genç, yaşlı her yaştan ve her kesimden yüzlerce vatandaş, tek yürek halinde yürüdü. Başkan Seçer, yürüyüş güzergahında ve varış noktası olan Çukurkeşlik’te vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Mahalle meydanında vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Başkan Seçer, "Yürüyüşümüzün ana teması Cumhuriyet Bayramı. Cumhuriyet ve doğa yürüyüşü. Bu vesileyle de bundan 100 yıl önce, bir asır önce bizlere bu güzel vatanı, bu değerli yönetim şeklini kuran, hazırlayan, yeşerten, büyüten başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun mücadele arkadaşlarına buradan saygıyla, hürmetle seslenmek istiyorum. Atam, sen rahat uyu, bekçisiyiz Cumhuriyet’in" dedi.
Başkan Seçer, Atatürk’ün 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir' sözüyle hareket ettiklerini ve Mersin’i gelişmiş, refah düzeyi yüksek bir kent halinde getireceklerini vurguladı. Mersin’in güneyinde, Akdeniz’in kuzeyinde de dünyanın en yakışıklı dağları olan Toroslar’ın yer aldığını belirten Seçer, Mersin’de her kesimden insanın bir arada yaşadığını sözlerine ekleyerek, "Biz çok geniş, çok uzun bir maziye sahibiz. Hangi etnik yapıdan olursak olalım, geçmişten bugüne, geleceğe kaderimiz bir, geçmişimiz bir, bugünümüz bir, geleceğimiz bir. Bu bilinçle önce birbirimize çok sıkı sarılmak zorundayız. Bu şanlı al bayrağın altında Türkiye’yi dünyanın her noktasında bilinen, tanınan, güçlü bir ülke konumuna getirmekle sorumluyuz" diye konuştu.
Cumhuriyet’in Türkiye Cumhuriyet topraklarında yaşayan vatandaşlara büyük kazanımlar sağladığına dikkat çeken Başkan Seçer, şunları söyledi:
"Bu kentin belediye başkanı olarak bütün vatandaşlarımı kucaklıyorum. Siyasi görüşüne bakmaksızın, bölgesine, etnik yapısına, mezhebine, meşrebine bakmaksızın tüm vatandaşlarımı bir baba şefkatiyle, bir ağabey sevgisiyle, bir kardeş sevgisiyle kucaklıyorum. Cumhuriyet bize birliği getirdi, beraberliği getirdi. Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Vatandaşa, fakire, fukaraya sahip çıkmayı getirdi. Cumhuriyet kurumları getirdi, kadının hakkını getirdi. Eğitimi getirdi, laikliği getirdi. ‘İnsanlar hür bir şekilde istediği inanca, istediği sevdaya, istediği yaşam biçimine özgürce bağlanabilir, yaşayabilir, hayatını sürdürebilir’ dedi. Ama ortaklaştığımız bir nokta vardı. Laik Cumhuriyet, al bayrak ve Misak-ı Milli, Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları. Hepimiz bu bilinçle çalışacağız, bu bilinçle vatanımıza, memleketimize katkı yapacağız."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS