Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası sona erdi

Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası sona erdi
Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası sona erdi

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de, Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası sona erdi.
Yenişehir Belediyesi'nin tamamen yenilediği ve tenis sporu için gözde bir tesis haline gelen Ata Tenis Kortları’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası’na 8 ayrı kategoride 218 yarışmacı katıldı. 15 Ekim Perşembe günü başlayan turnuva 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sona erdi. Heyecanlı ve çekişmeli geçen turnuvanın final müsabakalarını izleyen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, turnuvanın sonunda dereceye giren yarışmacılara kupalarını verdi.
Başkan Özyiğit, yaptığı konuşmada, tenis eğitimine başlayacağını ifade ederek, "29 Ekim Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvamızda bu yıl 218 sporcu mücadele etti. Bu mücadele sportmence ve dostlukla gerçekleşti. Katılan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Yenişehir Belediyesi olarak turnuvalarımızı devam ettireceğiz. Yenişehir’de biz göreve geldiğimizde birinci ilkemiz Hareket ilkesiydi. Hareket ilkemizle amacımız 7’den 70’e herkesin hareket halinde olmasını gerektiren, vatandaşlarımızın evlerinden çıktığı ve birlikte mutlu olduğu ve kucaklaştığı ortamları yaratmaktır. Tenis de en güzel Spor dallarından bir tanesi hangi yaşta olursanız olun oynayabiliyorsunuz. Ben de bu hafta itibariyle tenis eğitimine başlıyorum. Spor yapmak için bu alanda ben de varım diyeceğim. Tüm hemşerilerimizi de Yenişehir Belediyesi Ata Tenis Kortları’na bekliyorum" diye konuştu.
Pandeminin tüm koşullarını yerine getirerek, bu tür etkinliklere devam edeceklerini kaydeden Başkan Özyiğit, “Hayat pandemiye rağmen devam ediyor. Biz de pandeminin tüm koşullarını yerine getirerek bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz. 10 Kasım’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma adına düzenleyeceğimiz turnuvaya sizleri şimdiden davet ediyorum" dedi.
Yenişehir İşletme A.Ş. Spordan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Çağatay Çakar ise tüm vatandaşları Ata Tenis Kortları’na tenis oynamaya davet etti. Talepte bulunanlara eğitim de verdiklerini ifade eden Çakar, "Yenişehir Belediyemizin tenis kortlarında bu yıl turnuvanın ikincisini düzenledik. Gerçekten bu sene çok katılımlı ve heyecanlı geçti. Tenis sporu Mersin için çok uygun bir spor, hemen hemen yılın 12 ayı oynanabilen bir spor. Tesis anlamında da birçok tesis var. Yenişehir Belediyesi de tenis kortlarıyla bu spora çok ciddi katkılar sunuyor. Ayrıca bu kortlarda hem öğrencilerimize kurs veriyor hem de turnuvalar düzenliyoruz. Kortlarımız tüm halkımıza açıktır. Oynamak isteyen vatandaşlarımız tesislerimize gelip hem ders alabilir hem de oynayabilir. Ben özellikle ileri yaştaki vatandaşlarımızı tenis ile uğraşmalarının iyi olacağını düşünüyorum. Herkesi kortlarımıza bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS