'Genç beyinler' bilim merkezi tasarladı

'Genç beyinler' bilim merkezi tasarladı
'Genç beyinler' bilim merkezi tasarladı

MERSİN, (DHA) - MERSİN’de merkez Yenişehir ilçesindeki Barbaros Ortaokulu öğrencileri, ‘Genç Beyinler Bilim Projesi tasarlıyor’ projesi kapsamında tasarım sergisi açtı.

Barbaros Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Zeynep Tutay Saygır’ın proje koordinatörlüğünde 2 ay önce başlatılan ‘Genç beyinler Bilim Projesi Tasarlıyor’ projesi açılan sergiyle son buldu.

Hayallerini tasarım çalışmalarına döken öğrencilerin eserleri, düzenlenen bir sergi ile görücüye çıktı. Serginin açılışına Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebi Yılmaz, Şube Müdürü Hanifi Çirkin ile öğrenci velileri katıldı. 20 eserin yarıştığı sergide birinci olan öğrenciye tablet bilgisayar hediye edildi. Öğrenciler çalışma kapsamında ilk olarak Konya Bilim Merkezi’ni ziyaret etti. Burada inceleme yapan öğrencilere gezi sonrası kendi bilim merkezini tasarlamaları istendi. Gözlemleri ile bakış açıları değişen öğrenciler, ‘Mimari olarak bir bilim merkezi nasıl oluşur ?’ sorusuna cevap aradı. Sergi sonrası hazırlanan eserler arasında birinci olan 7/A sınıfı öğrencisi Emre Köylü’ye tablet bilgisayar hediye edildi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS