Yenişehir Belediyesi BETEM'de sona doğru

Yenişehir Belediyesi BETEM'de sona doğru
Yenişehir Belediyesi BETEM'de sona doğru

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Yenişehir Belediyesi Özel Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezi (BETEM) inşaatında sona gelindi.
Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Fuat Morel Mahallesi'nde yapımına devam edilen ve yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete açılacak olan Özel Ömer Faruk İlbilgen BETEM'de incelemelerde bulundu. 
Başkan Özyiğit, çocukları 36 aydan-72 aya kadarki süreçte doğru yönlendirerek, beceri temellerini ortaya çıkaracaklarını söyledi. Özyiğit, "Bu bina çok özel bir bina. Bu binayı LEED Sertifikalı olarak yaptık, yani yeşil binalar sözleşmesine uygun davrandık. BETEM’de Marmara Üniversitesi ile iş birliğimiz devam ediyor. Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin seçtiği ve liyakat esaslı olarak, onların yeterli gördüğü öğretmenlerle çalışacağız. Onlar çocuklarımızı bu yuvada yönlendirecek ve eğitecek. Burada çocuklarımızın genlerinde var olan yeteneklerini ortaya çıkaracak bilim, sanat, hareket, tasarım, drama ve Spor atölyeleri olacak. Çocuklarımızı 36 aydan-72 aya kadar ki süreçte doğru yönlendirerek, beceri temellerini ortaya çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
Doğru zamanda doğru hamleler yaparak, çocukları geleceğe hazırlayacaklarını vurgulayan Başkan Özyiğit, "Burada her şeyde sona gelindi, son montajlar yapılıyor. Burası yeni eğitim öğretim dönemine hazır olacak ve çocuklarımızın hizmetine sunulacak. 120 çocuk kapasiteli ama alt yaş gruplarında kapasiteyi daha da düşük tutacağız. Çünkü bilimsel anlamda öyle olması gerektiğini biliyoruz. Bu örnek binada örnek bir eğitim verilecek. BETEM, bizim 0-3 yaş erken çocukluk eğitimi ile başlattığımız, bebek kütüphanesi ve gelişimsel değerlendirme ile devam ettiğimiz o süreçlerin devamı niteliğindedir. Yani Beceri Temelli Eğitim Merkezimiz hem Yenişehir’e hem Mersin’e hem de Türkiye’ye örnek olabilecek özel bir eğitim alanıdır. Burası 0-8 yaş arasında gerçekleştirdiğimiz erken çocukluk dönemi, Yenişehir modeli dediğimiz, o süreci tamamlayan unsurlardan birisidir. Rehabilitasyon merkezimizin de temelini atıyoruz, 1 yıl içinde tamamlanacak ve o da bu zincirin bir halkası olmuş olacak. Türkiye’de hiç kapağı açılmamış erken çocukluk dönemi sürecini Yenişehir Modeli olarak adlandırarak, Türkiye’ye sunuyoruz. Son derece pozitif geri dönüşler aldık. Dilimizin döndüğü ve sesimiz çıktığı ölçüde bu projeyi Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer belediyelere anlatacağız. Yaktığımız bir çoban ateşi ve tüm Türkiye’ye mal olacak. Çünkü çocukların zihinsel gelişiminin yüzde 80’i 0-6 yaş arasında gerçekleşiyor. Doğru zamanda doğru dokunuş ve doğru hamleler yaparak çocukları geleceği hazırlayacağız. Onlar ülkemizin kurtarıcısı olacaklar" dedi.


 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS