Yenişehir'de vatandaşlar çalışmalarla ilgili bilgilendiriliyor

Yenişehir'de vatandaşlar çalışmalarla ilgili bilgilendiriliyor
Yenişehir'de vatandaşlar çalışmalarla ilgili bilgilendiriliyor

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Yenişehir Belediyesi tarafından başlatılan Alanya Sokağı ve çevresindeki sokakları yenileme projesinde çalışmaları devam ederken, dağıtılan broşürlerle bölgedeki esnaf ve vatandaşlar da süreç hakkında bilgilendiriyor.
Yenişehir Belediyesi, kentin en yoğun sosyal yaşam alanlarından biri olan ve Alanya Sokağı olarak bilinen 1902 numaralı sokak ve çevresindeki diğer sokaklarda geniş çaplı bir yenileme çalışması başlatmıştı. Mersinlilerin dört gözle beklediği projede 1'inci Etap çalışmaları 20 Eylül’de, 2'nci Etap çalışmaları ise Ekim ayının sonunda tamamlanması planlanıyor. Yenileme çalışmaları toplamda 12 sokağı kapsıyor. Projenin hazırlık aşamasında vatandaşların görüş ve önerilerini alan ve bölgede bir anket çalışması da yapan Yenişehir Belediyesi, projeyi Yenişehirlilerin talepleri doğrultusunda şekillendirdi. Yenişehir Belediyesi bölgede çalışmalar sürerken, aynı zamanda vatandaşları da bilgilendiriyor.
“BÖLGEDE ALIŞVERİŞ YAPMAK DA GEZMEK DE ÇOK DAHA KEYİFLİ HALE GELECEK”
Çalışmaların hangi aşamada olduğu anlatılan bilgilendirme broşüründe Başkan Abdullah Özyiğit’in mesajı bulunuyor. Broşürde, “Değerli hemşehrilerim,  Mersinimizin en yoğun sosyal yaşam alanlarından biri olan Alanya Sokağı ve çevresindeki sokakları yenilemek ve modernleştirmek amacıyla sizlerle de danışarak,  projemizi hazırladık. Proje kapsamında öncelikle tehlike oluşturan enerji kablolarının yer altına indirilmesi için Toroslar EDAŞ Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda çalışmalar başlatılmış ve 4 aylık bir süre zarfında bölgedeki enerji kabloları yer altına indirilmiştir.  Ayrıca MESKİ ile de görüşerek, bölgede yağmur suyu hattının genişletilmesi, kanalizasyon ve içme suyu borularının yenilenmesi için çalışmalar başlatılmıştır.  Bu kapsamda MESKİ tarafından 1901 ile 1902 numaralı sokaklarda söz konusu çalışmalar tamamlanmış olup, diğer sokaklarda da yenileme çalışmaları devam etmektedir. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı sokaklarda Yenişehir Belediyesi olarak, 7 Ağustos tarihi itibariyle üst yapı yenileme çalışmalarına ivedilikle başladık. Projemizin 1'nci etabında, Forum AVM’nin doğusundaki 20'nci Cadde ile 1902 numaralı sokak arasında kalan bölgedeki yenileme çalışmalarını 20 Eylül tarihinde, 2'nci etabında ise 18'inci Cadde'nin Dikenliyol olarak bilinen kısmı ile 1902 numaralı sokak arasında kalan bölgedeki çalışmaları Ekim ayının sonunda tamamlamayı planlamaktayız. Yenişehir’i daha yaşanılabilir hale getirmek için bölgede yaptığımız çalışmalar esnasında verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü siz değerli hemşerilerimizden özür dileriz. Tüm çalışmalar tamamlandığında bölgede alışveriş yapmak da gezmek de çok daha keyifli hale gelecek.  Duyarlılığınız ve ortak yaşam alanımızı güzelleştirmek amacıyla gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı sizlere teşekkür eder, saygılar sunarım" ifadeleri yer alıyor.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS