Başkan Gürün, Marmaris'te yangınzedelerin yanında

Başkan Gürün, Marmaris'te yangınzedelerin yanında
Başkan Gürün, Marmaris'te yangınzedelerin yanında

MUĞLA Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Marmaris'te orman yangınından etkilenen mahallelerde incelemelerde bulundu. Gürün, yangın mağduru vatandaşlarla bir araya gelerek, yapılacak çalışmalarla bilgi verdi ve vatandaşların taleplerini dinledi.
Marmaris'te 29 Temmuz'da başlayarak 5 Ağustos'a kadar süren orman yangınında, 13 bin 600 hektar ormanlık alan kül oldu. Bunun yanı sıra ilçede 60 bina yangınlar nedeniyle yıkılırken, 97 bina ağır hasar gördü. Yangının ilk gününden bu yana sürekli olarak Marmaris'te bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, alevlerden zarar gören mahallelerde incelemelerde bulundu. Gürün'ün beraberinde CHP Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da incçelemeye katıldı.
Başkan Gürün incelemeler kapsamında; Armutalan, Osmaniye, Orhaniye, Bayır, Turgut, Turunç, İçmeler ve Hisarönü Mahallelerini ziyaret etti. Bu bölgelerde vatandaşların talep ve şikayetlerini dinleyen Başkan Gürün, tarım, besicilik, sosyal ve maddi destek gibi konularda belediyenin tüm imkanlarıyla vatandaşının yanında olacağını söyledi.
Başkan Gürün ayrıca Marmaris yangınında alevlere müdahale ederken üzerine ağaç devrilen ve kalça kemiğinde çatlaklar oluşan Hüseyin Deveci'yi evinde ziyaret etti. Yangınlarda ekiplerin müdahalelerinin yanı sıra vatandaşlarında etkin rol oynadığını belirten Gürün, "Muğla'mızda yaşanan orman yangınlarının kontrol altına alınmasında ekiplerin yanı sıra vatandaşlarımızın katkıları büyük olmuştur. Vatandaşlarımız yangınla mücadelenin isimsiz kahramanlarıdır. O vatandaşlarımızdan birisi de genç arkadaşımız Hüseyin Deveci'dir" dedi.
Marmaris'te 13 bin 600 hektar alanın yok olduğunu belirten Gürün, çam balı üretiminde önemli bir kayıp yaşandığını söyledi. Başkan Gürün, "Marmaris ilçemizdeki yangının etkisi Armutalan, Osmaniye, Orhaniye, Bayır, Turgut, Turunç, İçmeler ve Hisarönü mahallelerimizde daha fazla hissedildi. 13 bin 600 hektar ormanlık alanımız kül oldu. Marmaris'imizde 60 bina yıkıldı. 97 binamız ise ağır hasarlı. Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yangından kaynaklanan mağduriyetlerini gidermek için çalışmalara başladık. Özellikle bölgede dünyanın büyük oranda ihtiyacının karşılandığı çam balı üretimi önemli zararlar gördü. Bunların telafisi için arıcılık alanında ne gibi destekler sağlayacağımıza dair projelerimizi yürütüyoruz. Maddi, manevi her türlü vatandaşımızın yanındayız. Yangının yaralarını hep birlikte saracağız" dedi.

MARMARİS (Muğla), DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS