Bodrum'da Kent Konseyi sanatçılarından karma sergi

Bodrum'da Kent Konseyi sanatçılarından karma sergi
Bodrum'da Kent Konseyi sanatçılarından karma sergi

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, Bodrum Kent Konseyi Plastik Sanatlar Çalışma Grubu üyesi 8 sanatçı tarafından yeni yıl karma resim sergisi açıldı.

İlçe merkezindeki bir sanat galeresinde açılan sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Bodrum Kent Konseyi Plastik Sanatlar Çalışma grubu üyesi Ayşe Kumbasar, Melike Betil, İsmail Atmalı, Tahir Daştan, Ali, Atmaca, Ayşen Karakaya, Bünyamin Pehlivan ve Şule Karadağ'ın serlerinden oluşan sergide sanatçılar, geçmiş ve gelecek ile ilgili düşüncelerini, endişe ve korkularını, mutluluk ve sevinçlerini, umut ve dileklerini yansıtan tablolarını Bodrumlu sanatseverlerle buluşturdu.

Sergi hakkında açıklamada bulunan ressam Ayşe Kumbasar, "Bu, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Plastik Sanatlar Çalışma Grubu üyesi 8 kişinin ortak sergisi. Güzel bir karma sergi oldu. Yeni yılı böyle karşılamaktan mutlu olduk" dedi.

Sergiye katılan sanatçılardan Tahir Daştan ise, "Sergide, değişik duygu ve teknikte işlenmiş eserler var. Benim eserlerim genelde figüratif ağırlıklı. Dışa vurumcu, ifadeci olarak nitelendirdiğimiz bir anlayış. Sergimizi yeni yıla yeni umutlar başlığı altında açtık" diye konuştu.

Bodrum'da yaşayan 8 sanatçının 60 eserinden oluşan sergi 20 Ocak 2019 tarihine kadar gezilebilecek.

BODRUM (Muğla), (DHA)

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS