{$ day.Temps.HighTemp $} °

Karaova'da üreticiye 142 bin hibe fide dağıtıldı

Karaova'da üreticiye 142 bin hibe fide dağıtıldı
Karaova'da üreticiye 142 bin hibe fide dağıtıldı

BODRUM (Muğla), (DHA) - MUĞLA'nın Bodrum Belediyesi tarafından 'Tarımsal Hibe Programı' kapsamında 142 bin yazlık sebze fidesi üretici ile buluşturuldu.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yazlık sebze fidesi hibe dağıtım etkinliği, Bahçeyaka Mahallesi'nde bulunan Tarım AR-GE ve Yerel Tohum Merkezi'nde gerçekleşti. Etkinliğe, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediye başkan yardımcıları İlknur Ülküm Seferoğlu, Tayfun Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, belediye meclis üyeleri, Karaova bölgesi muhtarları, TARKO yöneticileri ve üyeleri, üreticiler ile vatandaşlar katıldı. Tarımsal üretimin kesintiye uğramaması ve üretime teşvik amacıyla '2022 Yılı 2.Tarımsal Hibe Programı' kapsamında yazlık fide hibe dağıtımı gerçekleştirildi.  Bodrum Belediyesi üreticilere destek olmak kapsamında 142 bin yazlık sebze fidesi hibe etti.

'TARIM KONUSUNDA CİDDİ BİR POTANSİYELE SAHİP'
Karaova'nın ciddi bir tarım potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Karaova tarım konusunda ciddi bir potansiyele sahip. Kültür konusunda, toprak konusunda, çok büyük potansiyelimiz var, bunun farkında olmak lazım. Ben gençlerimizi gördüğümde her zaman, şunu tavsiye ediyorum, bu toprakla yoğrulmuş, bu kültürü bilen çocuklarımıza şunu söylüyorum: İnsan her şeyden vazgeçer eğlenceden vazgeçer, tatile gitmez, kıyafet almaz; kıyar, yamar, giyer ama gıdadan vazgeçemez. Gıda bizim temel ihtiyacımız, su gibi hava gibi gıda temel ihtiyaçtır" dedi.
Törende konuşan Tayfun Yılmaz ise "Bodrum özüne dönüyor sloganı ile başladığımız üreticiyi desteklemek adına yaptığımız hibelerin bugün 5.sini gerçekleştiriyoruz. Bunların 3 tanesi yazlık fide, 2 tanesi kışlık fide hibesi. Bugün itibari ile toplamda, 700 bin fideyi üreticimizle buluşturmuş olduk. Bugüne kadar, 462 üreticimize 300 ile 600 arasında fide, Bodrum Belediyesi tarafından hibe edilmesinin gururunu yaşıyoruz. Domatesin kilosunun 20 liradan aşağı olmadığı, biberin kilosunun 25 bin liradan aşağıda olmayan bir pazarda, 142 bin fideyi gerçek üretici ile buluşturmak üreticilerimize kattığımız önemli bir destektir" diye konuştu.
Daha sonra alfabetik sıra ile üreticilere domates, patlıcan, biber, salatalıktan oluşan fideler hibe edildi. (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS