Çocukların günlükleri kitap oldu

Çocukların günlükleri kitap oldu
Çocukların günlükleri kitap oldu

MUĞLA'da 3'üncü sınıf öğrencilerine yönelik 'Muğla'nın Minik Yazarları' isimli proje hazırlandı. Projeyle, 175 öğrencinin kaleme aldığı günlüklerden oluşan kitap bastırıldı.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) iş birliğinde, Menteşe ilçesinde öğrenim gören 3'üncü sınıf öğrencilerine yönelik 'Muğla'nın Minik Yazarları' isimli proje hayata geçirildi. Öğrencilerin günlüklerinden oluşan bir kitap proje kapsamında basıldı. Projenin kapanış toplantısı ise, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) AKM 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu'nda gerçekleştirildi. Çocuk ve gençlik edebiyatının öncülerinden yazar Gülten Dayıoğlu'nun konuk olarak davet edildiği etkinliğe Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, öğrenciler, öğretmenler ve veliler yer aldı. Saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın ardından 175 öğrencinin 60 gün boyunca tuttukları günlükler ile oluşturulan projenin tanıtım videosu, davetliler tarafından izlenildi.


 MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, projenin amaçlarını anlatarak, "Öğrencilerin Türkçe'nin inceliklerini tanımaları, Türkçe'yi özenli ve bilinçli biçimde kullanmayı öğrenmeleri, yeni fikirler üretilmesi ve yazar olma yönünde bireyler yetiştirilmesini amaçlamıştır" dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, projenin çocukları okumayı ve yazdırmayı sevdirme bakımından son derece önemli olduğunu ifade etti. Proje Koordinatörü Buket Ünal ise, yazar olma yönünde bireyler yetiştirilmesini amaçladıkları, projenin başarılı olması durumunda diğer ilçelerde de uygulamayı düşündüklerini belirtti. Açılış konuşmalarının ardından konuk yazar Gülten Dayıoğlu hakkında hazırlanan tanıtım videosu katılımcıların seyrine sunuldu. Sahneye davet edilen Dayıoğlu, çocuklarla bir söyleşi gerçekleştirdi.


Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)


FOTOĞRAF


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS