hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Niğde’de Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

  Niğde’de Kurban Kesim Yerleri Belirlendi
  expand

  Niğde’de Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adnan ÇELEBİ/NİĞDE,(DHA)- NİĞDE’de Kurban Hizmetleri Komisyonu Başkanlığınca belirlenen yerler haricinde kurban kesenlere cezai işlem uygulanacak. Kurban Bayramı öncesinde kurban kesimi yapılabilecek yerlerin listesini açıklandı.

  Niğde Belediyesi’nden yapılan açıklamada umuma açık yerlerde, parklarla, bahçelerde, meydanlarda, caddelerde ve sokaklarda kurban kesiminin yasak olduğu belirtildi. Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlara aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulanacağının ifade edildiği açıklamada, kan atıkları ve iç organların sokaklara bırakılamayacağı, kedi ve köpeklere verilemeyeceği ve bu hayvanların çıkaramayacağı şekilde çukurlara gömülerek imha edilmesi gerektiği vurgulandı. Acil durumlarda 112 irtibat numarasının aranabileceği kaydedilen açıklamada ayrıca kurban kesildikten sonra iç organlarında hastalık hayvanların etlerinin tüketilmesi konusunda veteriner hekimlerden bilgi alınması gerektiğine dikkat çekildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BAŞKAN ÖZDEMİ: GEREKEN ÖNLEMLERİ ALDIK

  Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kurban kesimiyle ilgili kurallara uyulmasının önemine dikkat çekerek, şunları söyledi:

  "Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur içinde geçirmeleri için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Kurban alımından kesim işlemlerine kadar her aşamada dikkat edilmesi gereken kurallar, halk sağlığı ve dini vecibelerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi için büyük önem taşımaktadır. Belirlenen kesim yerlerimizde gerekli hijyen ve sağlık koşullarını sağladık. Hemşehrilerimizin duyurumuzda belirtilen hususlara uyarak hareket etmeleri, bayramı daha güzel ve sorunsuz bir şekilde geçirmelerini sağlayacaktır. Kurban Bayramı'nızı kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyorum."

  KURBAN KESİM YERLERİ

  Niğde’de Kurban Hizmetleri Komisyonu Başkanlığınca belirlenen kurban kesim yerleri ise şu şekilde belirlendi: Niğde Belediyesi Yeni Mezbahanesi (Hıdırlık Mevki), Pazartesi Pazarı, Efendibey Mahallesi Kapalı Pazar Yeri (Yeni Niğde Evleri Civarı), Yeşilburç Yolu Kapalı Pazar Yeri (Pazar Pazarı). Özbelde Mevkii Kapalı Pazar Yeri, Afife Hanım Camii Eski Zahire Pazarı Yanı, Selçuk Mahallesi Kapalı Pazar Yeri (Salı Pazarı), İlhanlı Mahallesi Kapalı Pazar Yeri (Çarşamba Pazarı)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow