Niğde’de otobüs kazalarının önlenmesi tedbirleri görüşüldü

Niğde’de otobüs kazalarının önlenmesi tedbirleri görüşüldü
Niğde’de otobüs kazalarının önlenmesi tedbirleri görüşüldü

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE’de otobüs kazalarının önlenmesine yönelik  tedbirler görüşüldü. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, İl Jandarma Komutanı  Albay Garip Gümüş, ilgili kurum müdürleri ve seyahat firma yetkilileri ile sürücüler katıldı.

Şehir içi ve şehirlerarası otobüs kazalarının önlenmesi amacıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şimşek, trafikte otobüs şoförlerinin daha dikkatli olmasının ve kurallara riayet etmesinin kazaların azalması açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

 Vali Şimşek, yaşanabilecek otobüs kazalarında can ve mal kaybının daha fazla olabildiğini bu konuda firma yetkilileri ve sürücülerimizin daha duyarlı olmaları gerektiğini belirterek: “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan olumsuzluklara ayrıca dikkat edilmesi gereklidir” dedi. Kazaların nerede, nasıl ve ne şekilde meydana geldiğine yönelik istatistiki bilgilerin sunum halinde verildiği toplantı, yapılan fikir alış-verişlerinin ardından sona erdi.   


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS