Niğde'nin kahraman çevrecileri

Niğde'nin kahraman çevrecileri
Niğde'nin kahraman çevrecileri

Adnan ÇELEBİ/NİĞDE,(DHA)- NİĞDE Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde kurulan Çevre Eğitim Merkezi'nde anasınıfı öğrencilerine yönelik eğitimler devam ediyor. 

Atatürk Eğitimciler Anaokulu'ndan 68 öğrenciye Çevre Eğitim Merkezi'nde görsel animasyon filmleri ile uygulamalı olarak çevre bilinci eğitimi verildi. Eğitimlerini baraşıyla tamamlayan miniklere 'kahraman çevreci' belgeleri verildi. 

Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamındaki eğitimler hakkında bilgi verdi. Küçük yaşlarda öğrenilen bilgilerin, kazanılan alışkanlıkların ve görülen davranışların yaşam şeklini oluşturduğuna dikkati çeken Müdür Gençtürk, "İlimiz genelinde eğitim gören, özellikle anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimize çevre bilinci ve duyarlılığı hakkında bir farkındalık oluşturmayı ve konunun öneminin benimsetilmesini amaçlıyoruz. Çevre Eğitim Merkezi projemiz ile çocuklarımızın çevre eğitimini uygulamalı ve görsel animasyon filmlerinin gösterilmesi, afişler, tablolar olarak alması, eğlenceli uygulamalarla birlikte çevre bilinci ve duyarlılığının arttırılması hedefliyoruz" dedi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS