Üniversitede “Uluslararası Öğrenciler ile Buluşma” etkinliği gerçekleştirildi

Üniversitede “Uluslararası Öğrenciler ile Buluşma” etkinliği gerçekleştirildi
Üniversitede “Uluslararası Öğrenciler ile Buluşma” etkinliği gerçekleştirildi

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde “Uluslararası Öğrencilerle Buluşma” etkinliği gerçekleştirildi.


Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Öğrencilerle Buluşma Etkinliği'ne Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlyas Gökhan ile Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik, fakülte dekanları, akademik ve idari personel ile çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğretim Görevlisi Hülya Üründü üniversitede uluslararası öğrenci sayısının her geçen dönem arttığını belirterek, “Bugün 54 ülkeden 729 uluslararası öğrencimiz bulunuyor ve biz daha büyük bir aile olma yolunda ilerliyoruz. Sizler mezun olduğunuzda bizim birer iyi niyet elçimiz olacaksınız” dedi.


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencilerinin, kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri adına çalıştıklarını ifade ederek, öğrencilerin de yeni bir kültürü tanımak ve zaman içinde o kültüre uyum sağlayabilmek için cesur olmaları gerektiğini söyledi. Uluslararası öğrencilerin Türkçe öğrenmesinin kendileri adına büyük önem taşıdığı aktaran Kar, “Dil öğrenmenin en kolay yolu, dili bilen bir arkadaş edinmektir. Bu sayede dil seviyeniz çok hızlı bir biçimde artacaktır. Türk öğrenciler geleneksel misafirperverliğimizi sizlerle gerçekleştirecek ve bunu da arkadaşlıklarına yansıtacaklardır.  Gerek Öğrenci İşleri Daire Başkanlığımız gerekse Uluslararası İlişkiler Ofisimiz çalışanları öğrencilerimize her zaman destek olarak, problemlerin üstesinden gelmede öğrencilerimize yardım etmektedir” şeklinde konuştu.


Etkinlik, yapılan ikramların ardından sona erdi.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS