Boztepe’ye 20 milyon liralık yatırım yapılacak

Boztepe’ye 20 milyon liralık yatırım yapılacak
Boztepe’ye 20 milyon liralık yatırım yapılacak

Mustafa KIRLAK/(ORDU),(DHA) - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu ilçesinin en önemli turistik alanlardan biri olan 530 rakımlı Boztepe’nin cazibesinin artırılması için 20 milyon liralık yatırım yapıldığını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun en önemli turizm ve cazibe merkezlerinden biri olan Boztepe’ye ulaşımı kolaylaştıracak sıcak asfalt yol çalışmasını inceledi. Boztepe’ye yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili bilgi alan Güler, Boztepe yolunun birkaç yıl öncesine kadar dar ve bakımsız olduğuna dikkat çekti. Güler, son yapılan çalışmalarla Boztepe yolunun genişletildiğini ve daha konforlu hale getirildiğini kaydetti.

Yolun daha hızlı ve kolay ulaşılabilir hale getirilmesinin yanı sıra “Macera Park Projesi” ve “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun Projesi” kapsamında inşa edilen doğayla uyumlu 11 dairelik 5 adet villa tipi otel ile 1 adet restoranın inşaatlarının da bölgeye ayrı bir cazibe kazandıracağını ifade eden Güler, “Bu üç yatırım tamamen Ordu Büyükşehir Belediyesi imkân ve girişimleriyle gerçekleştirildi. Boztepe’nin cazibesinin arttırılması amacıyla Boztepe yolu, Macera Park ve “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun Projesi” kapsamında yapılan turistik tesisler için yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırım yapıldı” dedi.

Boztepe'nin yabancı misafirler için turistlik bir destinasyon merkezi olduğunu söyleyen Başkan Güler, "Burayı hızlı bir şekilde Büyükşehir Belediyemizin imkânlarıyla bitirdik. Dolayısıyla halkımız bugünden itibaren Boztepe’ye rahat bir şekilde çıkabilecek. Hem gezintilerini sağlayabilecekler hem de Ordu’nun tüm güzelliğini oradan rahatlıkla seyredebilecekler. Boztepe’ye ulaşım sağlayan teleferiğin de saatlerini değiştirdik. Sabah daha erken saate, gece de daha geç saate aldık. Böylelikle daha fazla turistin ve hemşehrilerimizin buraya rahat bir şekilde çıkmasını sağlıyoruz. Dolayısıyla ekonomimize de büyük bir katkı sunmuş oluyoruz. Bundan sonraki hedefimiz ise ikinci bir destinasyon alanımız olan yer Çambaşı Yaylası olacak. Burayı da süratli bir şekilde bitiriyoruz. Bu şekilde Ordu’muzun güzelliklerini sadece hemşehrilerimiz değil gelen misafirlerde görmüş olacaklar. Hem de zenginliğimiz artacak.” diye konuştu. 

Çalışmalarına 2017 yılında başlanan ve toplam uzunluğu 7,2 kilometre genişliği ise 11 metre olan Boztepe yolu çalışmaları kapsamında 40 bin metreküp kazı, 15 bin metreküp dolgu, 22 bin 500 metreküp taş duvar imalatı, 50 metre menfez ve 120 metre betonarme duvar imalatı gerçekleştirildi. 2018 yılı sonuna kadar 4,60 kilometresi sıcak asfalta kavuşturulan yolun kalan 1,60 kilometrelik kısmında süren çalışmalar da dün itibariyle tamamlandı. Devamında bulunan ve mevcut durumda sıcak asfalt olan 1,25 kilometrelik kısımda ise yağmur suyu ve yol genişletme çalışması yapılması planlanıyor.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS