ODÜ Rektörü Prof. Dr. Akdoğan: Şehir hastanesi önemli ihtiyacı karşılayacak

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Akdoğan: Şehir hastanesi önemli ihtiyacı karşılayacak
ODÜ Rektörü Prof. Dr. Akdoğan: Şehir hastanesi önemli ihtiyacı karşılayacak

Mustafa KIRLAK/ORDU, (DHA) – SAĞLIK Bakanlığı tarafından Ordu’ya yapılacak olan 900 yatak kapasiteli Ordu Şehir Hastanesi'nin inşaat çalışmaları devam ediyor. Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, yeni yapılacak olan hastanenin kentin en önemli ihtiyacını gidereceğini söyledi.

 Sağlık Bakanlığı tarafından proje, ihale süreçleri tamamlanan ve yer teslim sözleşmesi imzalanan Ordu Şehir Hastanesi'nde çalışmalar sürdürülüyor. Ordu Üniversitesi yerleşkesinin içerisindeki 250 bin metrekare arazi üzerinde yükselecek olan şehir hastanesi inşaatında yüklenici firma, iş makineleriyle hastane binasının temel kazı çalışmasını gerçekleştiriyor. Bakanlığın genel bütçe imkanları ile yapılacak olan şehir hastanesinin 2 yılda tamamlanarak, 2023 yılında hizmete alınması hedefleniyor. Ayrıca şehir hastanesinin yanına 22 bin metrekare alana sahip bir de morfoloji binasını inşa edilecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAĞLANTI YOLLARINI AÇIYOR

Hastaneye, şehrin dört bir yanından ulaşım için Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. İlk olarak Ordu-Giresun karayolundan yaklaşık 2 kilometrelik bağlantı yolu açmak üzere ekipler bölgeye gönderildi. Ayrıca, Kargın Deresi’nde menfez çalışması yapıldı. Alt temel malzemesi serim çalışmalarının devam ettiği yolun kısa süre içerisinde kullanıma açılması hedefleniyor. Öte yandan, Melet Irmağı üzerinde yeni yapılan köprü üzerinden geçen yolla birlikte, hastaneye direkt ulaşım sağlayacak olan bulvar içinde planlamalar tamamlandı.

‘HASTANEMİZİN İNŞAATININ İKİ YIL İÇERİSİNDE BİTİRİLMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR’

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, yeni yapılacak olan hastanenin kentin en önemli ihtiyacını gidereceğini söyledi. Hastane inşaatının iki yıl içerisinde tamamlanacağını kaydeden Prof. Dr. Akdoğan, “Şu anda Ordu’muza muhteşem bir hastane yapılıyor. Toplamda hastanemiz için 250, 50 dönüm de yollarla beraber 300 dönüme yakın araziyi üniversite olarak Sağlık Bakanlığına tahsis ettik. Hummalı bir şekilde kazı çalışmaları devam ediyor. Bu üniversitemiz, Ordu’muz, Türkiye’miz için muhteşem bir şaheser olacak. 900 yataklı hastane Ordu’muza yakışacak. Ordu’muzun en temel ihtiyaçlarından biri olan hastane ihtiyacı giderilmiş olacak. Bizim aldığımız bilgilere göre hastanemizin inşaatının iki yıl içerisinde bitirilmesi öngörülüyor. Dolayısıyla 2023 yılına inşallah bu hastane yapılmış, Ordulu kardeşlerimizin hizmetine sunulmuş ve öğrencilerimiz de burada hem eğitim öğretim hem de burada uygulamalarını yaparak nitelikli doktor olarak yetişecekler” dedi.

‘ORDULULAR İL DIŞINA GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAK’

İnşallah bu kampüs 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi, hemen yanında Tıp Fakültesi Morfoloji binamız, hemen yanında Türkiye’de ilk beşin içerisinde olan Diş Hekimliği Fakültemiz ve Sağlık Bilimleri Fakültemizle tam bir sağlık kompleksi halinde oluyor. Ordulu kardeşlerimiz de burada sağlık hizmeti alarak il dışına yani Trabzon’a, Samsun’a, Ankara’ya, İstanbul’a tedavi için gitmek zorunda kalmayacaklar. Bu hastane inşaatı birliğin, beraberliğin sonucudur. Dolayısıyla Ordu’muz için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Rektör Akdoğan, hastane inşaatının başlanmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgililere teşekkür etti.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS