Ordu Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu

Ordu Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu
Ordu Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu

Mustafa KIRLAK/ORDU, (DHA) – ORDU Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2020-2021 eğitim dönemi mezuniyet töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Tıp Fakültesinden 55 evladımız, Sağlık Bakanlığında görev yapmaya hazır haldeler” dedi.

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2020-2021 eğitim dönemi mezuniyet töreni düzenlendi. Tıp Fakültesi Morfoloji binası konferans salonunda gerçekleştirilen tören, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, sağlığa yatırım yapmanın önemine değinerek, “Sağlık camiasında görev yapan arkadaşlarımızın ne kadar ulvi ve zorlu bir görev yaptıklarını pandemi sürecinde bizzat gördük.  Sağlığa yatırım yapmanın çok gerekli olduğunu düşünenlerdenim. Göreve geldiğimiz günden Fakültemize her branştan alanında uzman tıp doktorlarını kazandırdık. Bununla birlikte Şehir Hastanesi ve Morfoloji binasının yapımı için üniversitemizin 250 dönümlük arazisini Sağlık Bakanlığımıza tahsis ettik. Bugün ilimize 900 yataklı, tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek, modern bir şehir hastanesi kazandırılacak. Bu noktada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemiz Tıp Fakültesinden 55 evladımız, Sağlık Bakanlığında görev yapmaya hazır haldeler, kendilerini kutluyorum” diye konuştu.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Caner Aydın ise, “Yıllardır hayalini kurduğumuz hekimlik mesleğine başlamak için mezun oluyoruz. Mezun olurken en büyük beklentimiz yıllarca kurduğumuz hayallere, verdiğimiz emeklere saygı duyulması değer verilmesidir. Bu bağlamda hekimlerin zaman zaman maruz kaldığı şiddet olaylarının son bulmasını ümit ediyoruz. Eğitimimizde emeği olan değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm dönem arkadaşlarımı tebrik ediyor hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından Tıp Fakültesini derece ile tamamlayan öğrencilere plaketleri verildi. Tören, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve Hipokrat yemini edilmesinin ardından sona erdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS