hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başkan Kara: Sularımız artık kesilmeyecek, kanalizasyonlar taşmayacak

  Başkan Kara: Sularımız artık kesilmeyecek, kanalizasyonlar taşmayacak
  expand

  Başkan Kara: Sularımız artık kesilmeyecek, kanalizasyonlar taşmayacak

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Belediye Başkanı Kadir Kara, içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı çalışmalarıyla birlikte altyapısı sorunsuz üst yapısı tertemiz bir şehir ortaya çıkarılmış olacağını söyledi.
  Belediye Başkanı Kadir Kara, içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı inşaatının iş planlaması ile ilgili bilgi vermek üzere, Osmaniye’de taşımacılık sektöründe hizmet veren esnaflarla bir araya geldi. Kadir Kara, Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, yapılan tüm çalışmalarda taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren şoförlerin ve tüm vatandaşların bilgilendirileceğini söyledi. Başkan Kara, “Osmaniye, büyükşehir olma yolunda kendinden emin bir şekilde adım adım ilerliyor. O yüzden şehrimizin alt yapısını geleceğe yönelik planladık ve yapımına başladık. Bu süreçte en çok etkilenen şoför kardeşlerimiz olacaktır. Onun için hem sizlerin hem de tüm hemşerilerimizin sıkıntı yaşamaması için bütün planlarımızı yaptık. Şehrimiz trafik akışının etkilenmemesi için elimizden gelen bütün çabayı sarf edeceğiz. Önceden broşürler dağıtacağız ve diğer uygulamalarla çalışmaların hangi sokakta başlayacağını, hangi sokakların trafiğe kapalı ve alternatif yolların hangisi olacağını bildireceğiz. Gün öncesinden bunların hepsinin bilgisi sizlere ulaşacak. Bu işi birlikte başarıyla sonuçlandıracağız. Günümüzde yetersiz kalan sistemi en üst düzey teknolojiyle yenileyerek Osmaniye’mize kazandıracağız. Şu konunun da altını çizmek istiyorum; yüklenici firma hangi sokakta çalışmaya başladıysa gece yarısı da olsa o sokağı bitirip diğer sokağa geçecek. Bütün bağlantıları ve testlerini yaparak yeni sistem anında devreye girecek. Vatandaşlarımızın yaşam kalite ve konforunu düşürmeden çalışmalara devam edeceğiz" dedi.
  TÜM SOKAK VE CADDELERİMİZİN BAKIM VE ONARIMINI YAPACAĞIZ
  Başkan Kara, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: Bugünden itibaren yol bakım ve onarım çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Bir yandan alt yapı çalışmalarımız devam ederken diğer yandan da şehrimizin tüm sokaklarının bakımı ve onarımını yapmaya başlıyoruz. Allah’ın izniyle içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı çalışmalarımızla birlikte alt yapısı sorunsuz üst yapısı tertemiz bir şehir ortaya çıkarmış olacağız. Osmaniye’mize her platformda açılan tüm kapılar ve kazandırdığımız dev yatırımlar hemşerimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi sayesinde gerçekleşiyor. Sizlerin de desteğiyle tüm çalışmalarımızı başarıyla sonuçlandıracağız. Allah’ın izniyle sularımız artık kesilmeyecek, kanalizasyonlar taşmayacak.” (DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow