En iyi masalı anlatmak için yarıştılar

En iyi masalı anlatmak için yarıştılar
En iyi masalı anlatmak için yarıştılar

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Çocuk Oyunları ve Oyuncakları" festivali kapsamında, ilkokullar arası "Masal Anlatma" yarışması yapıldı.

Osmaniye Masal Park'taki proğramın jüri üyeliğini Gazeteci-Yazar Mustafa Düzenli, Şehit Mehmet Karacatilki Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Kemal Dağdelen ve Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Birimi Koordinatörlerinden Fatma Alaca yaptı. Yarışmada öğrenciler, dereceye girebilmek için anlattıkları birbirinden güzel masallarıyla beğeni topladı. Jüri üyelerinin oldukça zorlandığı gözlemlenen yarışmada Mithat Paşa İlkokulu'ndan Sıla Vergili birinci, Güneysu İlkokulu’ndan Ahsen Koç ikinci ve Ruhi-Yüksel Özden Kardeşler İlkokulu’ndan Rim Hamad üçüncü oldu. Masal Anlatma Yarışması'nda dereceye gören öğrenciler sevinç gözyaşları dökerek ödüllerini aldılar. Osmaniye Belediyesi ve Masal Park tarafından düzenlenen yarışmaya katılan tüm öğrencilere bir günlük sınırsız Masal Park kullanım bilekliği Masal Park Operasyon Müdürü Ümit Ünal tarafından verildi.

Masal Anlatma yarışmasında birinciye 150 lira değerinde kitap hediye çeki ve üç aylık sınırsız masal park kullanım bilekliği, ikinciye 100 lira değerinde kitap hediye çeki ve iki aylık sınırsız masal park kullanım bilekliği, üçüncüye 50 lira değerinde kitap hediye çeki ve bir aylık sınırsız masal park kullanım bilekliği hediye edildi.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS