Gençlere yönelik faaliyetler, online eğitimlerle sosyal medyada

Gençlere yönelik faaliyetler, online eğitimlerle sosyal medyada
Gençlere yönelik faaliyetler, online eğitimlerle sosyal medyada

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan gençlere yönelik sportif, sanatsal ve bilimsel faaliyetlerini 'Online Akademi Eğitimi' çatısı altında 11 Mayıs'tan itibaren sosyal medya üzerinden yapacak.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi sosyal medya hesabı üzerinden gençlere spor, müzik, resim, el sanatları, işaret dili, Kur'an-ı Kerim, halk oyunları, kodlama ve yazılım gibi eğitimler verilecek. Gençler, tüm faaliyetlere E-Genç Bilgi Sistemi üzerinden ulaşabilecek ve online eğitim başlığından, katılmak istediği eğitimle ilgili müracaatlarını yapabilecek.
İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, "Bu süreçte fiziksel olarak bir süre gençlerimizden ayrı kalsak da sosyal medya ve iletişim araçlarımız ile gönül bağımızla onlarla olmaya, onları kucaklamaya, onlara fitness, step-aerobik, judo, badminton, softbol, halk oyunlar gibi spor branşlarında, Kur'an-ı Kerim, bağlama, gitar, resimden geleceğin yazılımcılarını yetiştirecek kodlama, yazılım gibi daha bir çok kültürel, sanatsal alanda online eğitimler vermeye devam edeceğiz. Gençlik Merkezleri müdürlüklerimizde liderler ve eğitmenlerimiz, Spor Şube Müdürlüğü'nde antrenörlerimiz ile yürüteceğimiz eğitimlerle gençlerimizin fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı kalması, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelişimlerine katkı sağlanması öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Sahada yeniden bir arada oluncaya kadar eğitimlerimize bu şekilde devam edeceğiz ancak yüz yüze eğitimler ve faaliyetler konusunda da hazırlık ve planlamalarımızı yapıyoruz. İnşaallah bu günleri en kısa sürede ve en az sıkıntı ile atlatacağız. Bunun da üstesinden birlikte geleceğiz. İmkanlar ölçüsünde eğitim çeşitliliğimiz artarak devam edecek" dedi.
Gençler, Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü online eğitimleri hakkında detaylı bilgiyi İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nün sosyal medya hesaplarından öğrenebilecek.​

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS